Най-добрите начини за монетизиране на вашия WordPress блог (и защо повечето блогъри се провалят)
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Ако вече сте завършили своята изработка на уебсайт с WordPress, вероятно се питате кои са най-добрите начини за осигуряване на приходи от вашия блог. Ако пък вече печелите пари от своя блог, навярно искате да разберете как можете да увеличите доходите си още повече. Разбира се, може и тепърва да обмисляте стартиране на собствен блог и да искате да изготвите предварителен план за действие.
Добрата новина е, че в каквато и ситуация да се намирате, нашата WordPress компания може да ви помогне с полезни съвети. В днешната публикация ще споделим всичко, което трябва да знаете за някои от най-популярните начини за осигуряване на приходи след създаване на блог.
Преди да се потопим в тази тема обаче, първо трябва да поговорим за основните причини, поради които повечето блогъри се провалят и не успяват да монетизират успешно блоговете си. По този начин ще можете да избегнете техните грешки и да гарантирате собствения си успех. Да започваме!
Причината, поради която повечето блогъри се провалят в монетизирането на своите сайтове
И така, когато финализирате своята изработка на WordPress уебсайт, лесно можете да откриете хиляди съвети за това как да печелите пари като блогър. Проблемът? Повечето от тези съвети пропускат някои основни и жизненоважни неща.
Именно в тези базисни неща се крият градивните елементи, от които се нуждаете, ако искате да направите своя блог истински успешен. Има 4 основни компонента на всеки бизнес, който е базиран на съдържание. Това се отнася за подкасти, блогове, YouTube канали и други подобни.
Ако тези компоненти не са в синхрон, блогът ви не може да достигне пълния си потенциал. Какви са тези компоненти, за които говорим? Нашата WordPress компания иска да обърнете внимание на следните 4 неща:
- Бизнес модел
- Аудитория
- Съдържание
- Маркетинг
Идеята е, че след изработка на уебсайт с WordPress всички тези компоненти трябва да се допълват взаимно. Първата ви работа е да дефинирате своите бизнес цели и бизнес модел (тоест как смятате да печелите приходи от блога си).
След това е необходимо да определите целевата си аудитория, стратегията ви за съдържание, както и начина, по който ще маркетирате това съдържание.
Проблемът е, че когато някои блогъри стартират своите сайтове, те избират бизнес модел, който не отговаря на тяхната аудитория, съдържание или маркетинг. Добър пример за такава ситуация е блогър, който използва рекламна мрежа като Google AdSense, за да печели пари, но публикува ревюта, които е малко вероятно да генерират много трафик.
В този конкретен пример нашата WordPress компания смята, че би било много по-добре да използвате афилиейт маркетинг, за да осигурите приходи от ревютата, които създавате, както и да заложите на SEO оптимизацията като основен маркетингов канал.
Всички части от вашия бизнес трябва да се подкрепят взаимно. Всичко трябва да пасва идеално. Ето защо ви съветваме да изберете най-добрата стратегия за съдържание и най-подходящите маркетингови канали за вашите бизнес модел и целева аудитория.
Също така не забравяйте, че определени методи за осигуряване на приходи от блогове сработват значително по-бързо от други. Така например след изработка на WordPress уебсайт можете да започнете да изкарвате пари по-бързо с фрийланс услуги, докато афилиейт маркетингът е по-бавен, но пък често води до пасивен доход.
Най-добрите начини за осигуряване на приходи от вашия WordPress блог
Ето че дойде времето да разгледаме някои от най-ефективните начини, чрез които можете успешно да монетизирате своя WordPress блог. Да видим кои са те!
1. Работа на свободна практика
Ако търсите по-бърз начин за печелене на пари от блогърските ви умения, то свободната практика е най-добрият вариант.
Като цяло печеленето на пари от блог е бавен процес, но работата на свободна практика обикновено дава много по-бързи резултати, особено ако успеете да намерите клиенти, които са готови да плащат добре.
След изработка на уебсайт с WordPress повечето блогъри са склонни да предлагат услугите си за писане на свободна практика, но ви напомняме, че има много други неща, които можете да предложите. Не забравяйте, че каквото и да правите за собствения си блог, най-вероятно съществуват хора, които на драго сърце са готови да ви плащат, за да им помогнете със същите неща за техните сайтове. Например:
- Писане на съдържание
- Копирайтинг
- Корекция + редактиране
- Управление на социалните мрежи
- Имейл маркетинг
- Монтаж на видеа
- Графичен дизайн
- Уеб дизайн
- SEO
- Промоция на съдържание
Най-хубавото от всичко е, че след изработка на WordPress уебсайт работата по собствения ви блог може да служи като ваше портфолио, с което да се рекламирате.
2. Продавайте онлайн курсове
Пространството за електронно обучение се разраства експоненциално в последните години. Все повече хора искат да усъвършенстват своите умения или да научат нещо ново.
За да извлечете максимума от тази тактика и да обслужите интересите на аудиторията ви по най-добрия начин, е необходимо да усвоите тънкостите на темата, около която искате да изградите курса си до съвършенство.
Не забравяйте, че когато говорим за онлайн курсове има много предварителна работа, която трябва да се свърши още преди процесът по изработка на уебсайт с WordPress да е започнал. Визираме планирането, създаването на съдържание и т.н. Ще имате нужда от солиден маркетингов план, който можете да приложите, след като стартирате курса си.
Най-хубавото нещо при онлайн курсовете е, че те могат да генерират приходи за години напред и да намалят зависимостта ви от непредвидими източници на трафик като Google.
3. Продавайте дигитални продукти
Дигиталните продукти са друга възможност, която можете да обмислите преди да стартирате своята изработка на WordPress уебсайт, а и те понякога могат да бъдат по-лесни от продажбата на курсове.
Има много различни видове продукти, които можете да продавате:
- Електронни книги
- Подкасти
- Уебинари
- Шаблони
- Контролни списъци
- Абонаменти
Каквито и продукти да решите да продавате, просто не забравяйте да изберете тези, които отговарят на вашите бизнес цели, както и на специфичните нужди на вашата аудитория.
4. Реклама
Рекламата е може би най-популярният начин за осигуряване на приходи от блог след изработка на уебсайт с WordPress. Въпреки това, когато става въпрос за действително печелене на пари, това определено не е най-бързият и сигурен път към успеха, освен ако нямате съществуващ сайт, който вече генерира много трафик.
Повечето блогъри се затрудняват с печеленето на пари от реклами, защото стратегията им за съдържание не е в съответствие с този конкретен бизнес модел. Стратегията ви за съдържание изцяло ще зависи от способността ви да мащабирате изходното съдържание и да публикувате неща, които естествено привличат висок трафик.
Това най-често означава публикуването на по-кратки статии и умението да отграничите правилно типовете съдържание, които да включите в цялостната си стратегия. Нашата WordPress компания ви препоръчва да съсредоточите усилията си в съдържание, което е достойно да влезе в новинарския поток, както и вирусно съдържание, което има потенциал за много споделяния.
Разбира се, съдържанието, фокусирано върху ключови думи продължава да бъде изключително важно. Привличането на трафик от органично SEO ще помогне за цялостната видимост на вашия сайт.
5. Афилиейт маркетинг
Партньорският маркетинг е начин за осигуряване на приходи от блога ви, при който ви се плаща на база „цена на действие“ (CPA). По същество вие популяризирате нечий продукт и той ви плаща комисионна за осъществените през вашите афилиейт линкове продажби.
Това може да бъде много приятен начин за осигуряване на приходи след изработка на WordPress уебсайт, тъй като можете да започнете веднага и не е нужно да се притеснявате за обслужването и поддръжката на клиенти, които са неминуема част от продаването на онлайн курсове или дигитални продукти.
6. Спонсорирано съдържание
Спонсорираното съдържание може да бъде много ефективен начин за осигуряване на приходи от вашия блог след изработка на уебсайт с WordPress. Уловката обаче е, че блогът ви трябва да бъде добре установен и авторитетен, преди да можете да привлечете големи спонсори.
Въпреки това, хубавото на този модел е, че вие можете да изберете с кого искате да работите и да зададете свои собствени цени. Добра отправна точка е да създадете рекламна страница, която изброява вашите цени за реклами и спонсорирано съдържание.
Нашата WordPress компания също така ви съветва да създадете медиен комплект, който можете да изпращате на потенциални спонсори. Той трябва да включва подробности за трафика на вашия блог, брой на последователите ви в социалните мрежи, списък с имейли, демографски данни, целева аудитория и т.н.
Спонсорираното съдържание, което създавате, ще зависи до голяма степен от това какво търсят потенциалните спонсори. Винаги трябва да отбелязвате спонсорираното съдържание в блога ви и да бъдете прозрачни с читателите си. Освен това, всички спонсорирани връзки трябва да бъдат маркирани като „спонсорирани“ или „nofollow“.
7. Коучинг или консултиране
Нашата WordPress компания ви препоръчва да мислите за коучинга и консултациите като за свободна практика 2.0. С този подход обикновено можете да определяте по-високи цени и като цяло да служите като съветник или ментор за вашата аудитория.
За да сработи този бизнес модел обаче, е абсолютно задължително да сте истински експерт в дадена област и да демонстрирате опита си много уверено. Ето защо винаги е добра идея първо да работите на свободна практика, а след като вече се утвърдите и натрупате значителен опит, коучингът и консултирането могат да бъдат страхотна следваща стъпка.
Можете да таксувате повече за този тип работа след изработка на WordPress уебсайт, просто защото колкото повече опит имате, толкова по-ценни ще бъдат вашите прозрения за други бизнеси.
Монетизирайте вашия WordPress блог още днес и тръгнете уверено по пътя към успеха!
Няма категоричен отговор на въпроса кой е най-добрият начин за печелене на приходи от вашия блог след изработка на уебсайт с WordPress. Важно е да запомните, че всичко зависи от вас, вашия бизнес модел и вашата целева аудитория.
Популярните опции, които обсъдихме в днешната статия са солидна отправна точка, която можете да използвате, за да тръгнете по пътя на успеха.
Независимо от всичко, ви съветваме първоначално да съсредоточите усилията си само върху един метод за монетизация на вашия блог, който да развиете много добре преди да преминете към следващия.
Ако все още не разполагате със собствен блог, който може да бъде монетизиран, нашата WordPress компания ще се радва да съдейства.
Вайп Студио предлага услуга за професионална изработка на WordPress уебсайт, която е на световно ниво и може да отговори на всичките ви изисквания за качество и сигурност. Така че, не се колебайте и ни изпратете своето запитване, за да се запознаем по-отблизо с интересния ви проект!
Повече по темата
- Как Headless WordPress Осигурява Мащабируемост и Гъвкавост за Бизнеси
- Как WordPress Multisite Подпомага Централизираното Управление на Съдържание
- Защо API Интеграцията е Ключова за Модерните Корпоративни Уебсайтове
- Предимствата на Интеграцията на WordPress с Headless Архитектура за Бизнеса
- Как WordPress Multisite Може да Подобри Управлението на Съдържание за Корпоративни Уебсайтове
Етикети: wordpress блогWordPress Триковеблогмонетизациямонетизиранеприходисъветисъвети за блогъритактики