Изработка на уеб сайтове | Vipe Studio » Оптимизация » Инструменти за мониторинг на WordPress уебсайтове

Инструменти за мониторинг на WordPress уебсайтове

ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути

Търсите ли най-добрите инструменти за мониторинг на сайтове? Този тип инструменти могат да ви информират за времето на работа (uptime), както и за други важни показатели за ефективност, които е добре да следите, когато завършите своята изработка на уебсайт с WordPress.

Със сигурност сте наясно, че когато уебсайтът ви се счупи, това може да ви коства допълнителни разходи и да разочарова посетителите ви.

Ето защо е изключително важно да бъдете уведомени веднага щом възникнат проблеми, за да можете да предприемете действия своевременно и да възстановите нормалния работен процес на сайта ви.

В днешната публикация нашата WordPress компания е събрала някои от най-популярните инструменти за мониторинг на уебсайтове, които можете да използвате, за да останете информирани за състоянието на вашия сайт.

Преди да ги разгледаме обаче, нека първо разберем кои са основните видове инструменти за мониторинг, както и защо е толкова важно да използвате подобен тип софтуер след изработка на WordPress уебсайт. Да започваме!

Основни видове инструменти за мониторинг на уебсайтове

И така, има няколко ключови типа софтуер за мониторинг на уебсайтове, за които трябва да знаете. Нека отделим момент, за да дефинираме всеки един от тях:

  • Наличност на сървъра: Този тип контролен апарат може да открие дали определени сървъри, като уебсайтове, външни сървъри, бази данни и поща са налични. Това включва и така наречения “uptime” (време на работа). Този тип инструменти също така могат да откриват дали са налични по-модерни услуги като DNS, FTP и SSL.
  • Мониторинг на API: След изработка на уебсайт с WordPress този тип инструменти често се използва за следене на приложения. Така например можете да правите мониторинг на HTTPS на уеб услугата, многостъпковият API и транзакциите с приложения.
  • Мониторинг на производителността: Този тип мониторинг се отнася до проверки на браузъра и проверки на цели страници, които отчитат как се представя уебсайтът ви като цяло, както и как се представят конкретни части от него. Можете да разберете дали има проблеми със скриптове, CSS, изображения или прекъсвания (timeouts).

Защо е хубаво да използвате инструмент за мониторинг на уебсайтове?

Независимо дали след изработка на WordPress уебсайт решите да използвате инструмент за мониторинг на трафик на уебсайтове, инструмент за анализ на уебсайтове или пък по-общ инструмент, който следи производителността, едно е сигурно – има няколко причини да използвате този тип инструменти за ежедневните операции на уебсайта ви.

  Как да създадете CTA бутон в WordPress сайт, на който хората да кликнат?

Ето и някои от тези причини:

  • Инструментите за мониторинг на уебсайтове ви дават точен индикатор за това как се представя сайтът ви;
  • Инструментите за мониторинг ви предупреждават, когато има downtime, което ви позволява да разрешите проблема по възможно най-бързия начин. Това означава, че по-малко хора ще се опитат да посетят уебсайта ви, докато той не работи, така че ще можете да избегнете потенциалната загуба на приходи до голяма степен;
  • Нашата WordPress компания ви напомня, че инструментите за мониторинг ви дават информация за потенциални проблеми. Така например можете да видите дали определени страници на вашия сайт се зареждат бавно, дали хората превъртат надолу до призива ви за действие или дали някой аспект от уебсайта ви е повреден;
  • Инструментите за мониторинг предоставят ключови показатели за ефективността. Ще получите достъп до подробни данни за това как се представя всеки аспект на вашия уебсайт.

3 селектирани инструмента за мониторинг на уебсайтове

Сега, след като вече имате ясна представа за това какво правят този тип инструменти и защо трябва да ги използвате, ще ви представим 3 селектирани опции, които са сред най-ефективните предложения на пазара.

Когато финализирате своята изработка на уебсайт с WordPress, ви съветваме да се запознаете отблизо с характеристиките на поне няколко инструмента за мониторинг, за да можете да откриете този, който най-точно отговаря на специфичните нужди на вашия онлайн бизнес.

1. Monitive

Monitive е прост, но мощен инструмент за HTTP мониторинг. Той ви позволява да наблюдавате производителността на сървъра и неработещите връзки чрез мониторинг на отделни страници. С безплатния план можете да наблюдавате една страница, докато премиум планът прави мониторинг на до 500 страници.

Когато завършите своята изработка на WordPress уебсайт, можете да се възползвате от простите, но ефективни предупредителни сигнали на Monitive. Така например инструментът ще ви изпрати известие по имейл в момента, в който сайтът ви спре да работи.

Също така ще получите SMS съобщение, ако сайтът ви не работи повече от три минути. Освен това, услугата изпраща и телефонно обаждане, ако сайтът ви не работи за повече от 10 минути. Всички тези сигнали могат да се конфигурират.

Monitive ви позволява и да персонализирате колко често инструментът проверява вашия сървър. Можете да изберете всичко от проверки на всяка минута до проверки на всеки 24 часа.

  6 тактики за защита на WordPress сайт

Нашата WordPress компания харесва този инструмент, тъй като с него техническите потребители имат достъп до различни, специфични конфигурируеми настройки. Това включва наблюдение на пинг (ping) за Интернет устройства и хостове, наблюдение на TCP порт, сигнали, когато страница, която наблюдавате, вече не съдържа конфигурирана ключова дума и др.

Monitive предлага безплатен план, както и платена версия от $7 на месец.

2. StatusCake

StatusCake е универсален инструмент за мониторинг на уебсайтове с над 120 000 клиента, някои от които включват Mailchimp, Microsoft, Харвардския университет и гиганта за видеоигри EA.

След изработка на уебсайт с WordPress бихте могли да използвате този инструмент, за да наблюдавате времето на работа на сайта ви, както и скоростта на страниците ви.

Проверките за uptime се извършват на всеки пет минути, една минута или 30 секунди в зависимост от вашия план. Тестовете за скорост на страницата се провеждат на 24-часови, 15-минутни или петминутни интервали отново според плана, който сте избрали.

Тестът за скорост на страницата също така генерира доклад, в който подробно се описват проблемите с производителността на вашия сайт и какво можете да направите, за да ги решите.

Нашата WordPress компания харесва StatusCake, защото услугата следи вашия сървър, за да засече грешки, които могат да доведат до прекъсване (downtime) и освен това ви уведомява колко време имате до изтичането на вашия домейн и SSL сертификат.

Инструментът предлага ограничен безплатен план, а премиум плановете започват от $24,49/месец или $244,92/година (рекламирани като $20,41/месец).

3. Hexometer

Hexometer е друг универсален инструмент за мониторинг на уебсайтове, подобен на StatusCake, но с набор от функции, които надхвърлят традиционния мониторинг на сайтове. Именно това го прави изключително подходящ за използване след изработка на WordPress уебсайт.

Този инструмент ви позволява да наблюдавате до пет уебсайта, които имат до 50 000 страници всеки, в зависимост от вашия план. Uptime проверките се извършват на всеки пет минути или на всяка една минута.

Мониторингът на ъптайм може да се извършва и чрез име на хост, така че бихте могли да наблюдавате времето на работа за вашия имейл сървър, DNS, CDN, SMTP, POP3 и др.

  Как да синхронизирате съдържанието, което създавате за вашия WordPress сайт

Инструментът също така има проверка на скоростта на страницата, която ви помага да следите ефективността на вашия сайт и ви предлага промени, които можете да направите, за да го подобрите.

Нашата WordPress компания харесва Hexometer, тъй като той разполага с инструменти за домейн и SSL сертификати, които ви позволяват да преглеждате всеки уебсайт, не само вашия собствен, за да видите кой го притежава и кога изтичат неговите сертификати.

Инструментът също така предлага и проверка на счупени връзки, скенер за мета маркери за SEO, анализатор на активи на страници и средство за проверка на stack, което можете да използвате, за да проверите настроения сървър, CMS и какво ли още не на всеки уебсайт, към който проявявате интерес.

Hexometer предлага ограничен безплатен план, а премиум плановете започват от $12/месец или $120/година (рекламирани като $10/месец).

Изберете най-подходящия инструмент за мониторинг на вашия WordPress сайт!

И така, когато финализирате своята изработка на уебсайт с WordPress, би било най-добре да определите типа уебсайт, който имате. Така например може да имате малък блог, сайт за членство, голям магазин за електронна търговия и т.н.

Съветваме ви също така да направите реална преценка на техническите си възможности, както и на бюджета, който сте склонни да отделите за инструмент за мониторинг на вашия сайт. Всичко това значително ще стесни опциите, които ще откриете на пазара.

Запомнете, че инструментите за мониторинг варират според това, което всъщност наблюдават, както и според това колко колко прости или сложни функции предлагат. При всички положения инструментите, които изброихме в днешната статия са добър избор за всеки, който търси добър баланс между простота и функционалност.

Разбира се, преди да инвестирате в инструмент за мониторинг на уебсайтове, първо ще трябва да се сдобиете със собствен сайт. Тук нашата WordPress компания може да помогне.

Вайп Студио е специализирана агенция за уеб разработка. Предлаганата от нас услуга за изработка на WordPress уебсайт е на световно ниво и гарантирано ще отговори и на най-високите ви изисквания.

Освен това, експертните ни разработчици са квалифицирани в създаването на високоефективни сайтове за бизнеси от всякакъв мащаб, включително и enterprise. Ако сме събудили интереса ви, не се колебайте и се свържете с нас още днес. Очакваме запитванията ви!

Етикети:

Vipe Team

Автор Vipe Team

Нашият неуморен екип, който създава качествено WordPress насочено съдържание за Вас 24/7/365.