Изработка на уеб сайтове | Vipe Studio » Оптимизация » 5 популярни WordPress плъгина за медийна библиотека

5 популярни WordPress плъгина за медийна библиотека

ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути

Едно от най-приятните занимания, когато публикувате постове в своя WordPress блог е подборът на изображения и всякакъв тип медийни файлове, с които да вдъхнете още повече живот на текстовото си съдържание.

Обикновено, собствениците на уебсайтове качват по няколко медийни файла за всяка публикация или страница, която създават.

Ако за целите на вашия блог сте избрали изработка на уебсайт с WordPress, най-вероятно сте запознати с вградената медийна библиотека, която системата за управление на съдържанието предлага.

Съществува обаче един проблем. Сама по себе си, медийната библиотека на WordPress върши прилична работа. Въпреки това, сами ще забележите, че колкото повече време минава и колкото повече развивате сайта си, медийната библиотека на WordPress става все по-претрупана и дезорганизирана.

Със сигурност ще има моменти, когато ще ви се наложи да потърсите стари файлове, да оптимизирате други или да преработите някои от публикациите си. Точно в тези моменти медийната библиотека на WordPress може да ви се стори недотам отзивчива.

Какво правите в такъв случай? Започвате да търсите плъгини, които да допринесат за функционалността на професионалната изработка на WordPress уебсайт, на която сте заложили.

Инсталирането на плъгин за медийна библиотека ще ви помогне да организирате много лесно файловете във вашия WordPress сайт, точно както бихте подредили файловете на компютъра си.

Ето защо, в днешната статия, нашата WordPress компания ще ви представи пет от най-популярните плъгини за медийна библиотека, които ще направят управлението на медийни файлове във вашия сайт много по-лесно, приятно и ефективно.

Какво представляват плъгините за медийна библиотека в WordPress?

Ако решите да оборудвате своята изработка на WordPress уебсайт с плъгин за медийна библиотека, то избраният ще замести стандартната медийна библиотека на WordPress, която както вече казахме е вградена по подразбиране.

Предварително инсталираната медийна библиотека на WordPress се справя отлично докато в нея все още има само десетки, а не хиляди файлове. Когато личният ви блог или блогът на бизнеса ви започне да се разраства обаче, ситуацията с медийните файлове може да излезе извън контрол.

Точно тук се намесват плъгините за управление на медийни файлове. Подобен тип плъгини са ценна добавка към всяка изработка на уебсайт с WordPress, тъй като те осигуряват по-добра организация, по-ясна категоризация и улесняват цялостно боравенето с медийни файлове във вашия сайт.

Някои плъгини за медийна библиотека предлагат и допълнителни функции като например редактор за изображения, но въпреки това, основното им предназначение си остава улесняването на управлението на вашите медийни файлове.

Популярни WordPress плъгини за медийна библиотека

Нашата WordPress компания се старае винаги да ви бъде от полза, когато имате каквито и да е затруднения и въпроси относно всичко свързано с изработка на WordPress уебсайт.

Забелязали сме, че подборът на плъгини често може да обърка собствениците на нови уебсайтове и точно затова се грижим в блога на Вайп Студио да не липсват полезни предложения в тази насока.

  Как да изградите стратегия за локализиран маркетинг за вашия WordPress сайт?

Сега ще ви представим пет популярни WordPress плъгина за медийна библиотека, които значително биха подпомогнали управлението на медийните файлове, които качвате във вашия блог.

1. FileBird – WordPress Media Library Folders

FileBird е сред най-популярните WordPress плъгини за медийна библиотека. Плъгинът се грижи за управлението на вашите файлове, като ви помага да ги организирате.

FileBird е полезен плъгин за всяка изработка на WordPress уебсайт, тъй като той помага много за намаляването на безпорядъка във вашата медийна библиотека. Това на свой ред ще ви спести време и нерви, за да можете да се фокусирате върху по-важни неща, като създаването на качествени публикации за вашия блог.

И така, как работи FileBird? Плъгинът добавя файлова система, базирана на папки, към медийния интерфейс на вашия WordPress сайт. Това ви позволява много лесно и удобно да плъзгате и пускате (drag-and-drop) медийни елементи в папки, както бихте направили във файловия мениджър на вашия компютър.

Едно от големите предимства на инсталирането на FileBird при изработка на уебсайт с WordPress, е че плъгинът буквално се слива със съществуващия интерфейс на WordPress, което прави употребата му много приятна – ще забравите, че използвате допълнително добавен инструмент.

FileBird може да обработва хиляди медийни елемента, включително изображения, аудио и видео файлове. Нашата WordPress компания смята, че това е много полезен плъгин, защото той работи добре с други плъгини и конструктори на страници, включително WooCommerce, Elementor и WPBakery. FileBird също така е съвместим с популярни теми като Divi, Avada и Uncode.

FileBird има безплатна версия, която е доста добра. Въпреки това обаче, избирайки безплатната версия ще бъдете ограничени от броя папки, които можете да използвате. Премиум версията на плъгина – FileBird Pro – се предлага за 25 долара. Цената включва неограничен брой папки и качване на файлове, както и шестмесечна поддръжка от разработчиците.

2. Imsanity

Imsanity е още един плъгин за медийна библиотека, който се радва на голяма популярност. Прекалено големите изображения и медийни файлове от всякакъв тип са истински кошмар, който може здраво да обърка дори и една качествено направена изработка на WordPress уебсайт.

Големите файлове много бързо запълват паметта и могат да направят уеб страниците ви бавни и неотзивчиви. Очевидното решение на този проблем е намаляването на размерите на файловете. Представете си обаче, че трябва да промените размера на стотици отделни изображения например. Това е голяма занимавка, която може да отнеме много от ценното ви време.

Ето защо, нашата WordPress компания смята, че е добра идея да инсталирате плъгин за оптимизация на изображенията, какъвто е Imsanity. Това е безплатен WordPress плъгин за преоразмеряване и компресиране на изображенията на вашия сайт.

Плъгинът върши чудесна работа, тъй като автоматично преоразмерява файловете, които добавяте към своя WordPress сайт. С Imsanity си спестявате притесненията, че някой от създателите на съдържание за сайта ви може да качи файл с по-голям размер, защото плъгинът автоматично ще намали всеки качен файл до по-стандартен размер.

  Как да разчистите WordPress сайта си в 5 лесни стъпки?

Още една удобна функция, която Imsanity предлага е груповото преоразмеряване. С нея можете да освободите много място в паметта на сайта ви – просто трябва да изберете група изображения и плъгинът ще ги намали с едно кликване.

3. Media File Renamer

Когато сте избрали изработка на уебсайт с WordPress за вашия бизнес, е много важно файловете, които качвате в сайта си не само да бъдат прилежно организирани, но и да са лесно разпознаваеми само с един поглед.

Ако използвате единствено вградената медийна библиотека на WordPress, най-вероятно разполагате с бъркотия от файлове, чиито имена се състоят от хаотични низове от знаци. Това може да ви изиграе доста лоша шега, тъй като медийната ви галерия ще стане много по-трудна за използване, особено за по-новите потребители, които качват съдържание в сайта.

Плъгинът Media File Renamer е подходящ точно в такива случаи. Той автоматично променя имената на вашите медийни файлове, въз основа на техните заглавия, което според нашата WordPress компания е много полезно. Media File Renamer работи като взима всяко заглавие на медиен файл, премахва символите и пунктуацията от него, добавя тирета между думите и запазва новополученото заглавие като име на файла.

Добавен бонус е, че плъгинът също така актуализира имената на файловете едновременно на всички места, на които те се помещават, включително вашите страници и публикации. Това е важно, защото благодарение на тази функция можете да бъдете спокойни, че всички медийни файлове, които сте вградили в страниците и публикациите ви ще се показват и няма да изглеждат „счупени“.

Функционалността на Media File Renamer го прави идеален избор на плъгин за медийна библиотека при изработка на WordPress уебсайт. Безплатната версия преименува всички файлове групово, въпреки че е възможно да изберете да изключите отделни файлове от процеса на преименуване.

Платената версия на плъгина струва 24 долара годишно и добавя някои допълнителни функции като номериране плюс още няколко средства за автоматизиране на процеса по именуването на вашите файлове.

4. Enhanced Media Library

Enhanced Media Library е друг популярен WordPress плъгин за медийна библиотека. Плъгинът е безплатен и ви позволява да добавяте категории и тагове към вашите медийни файлове по същия начин, по който бихте ги добавили към вашите страници и категории.

С Enhanced Media Library имате възможност да сортирате и филтрирате медийната си библиотека по различни етикети, които да улеснят безпроблемното намиране на файлове.

Освен това, Enhanced Media Library е подходящ за изработка на WordPress уебсайт, тъй като предлага и опцията за прибавяне на таксономии, предоставяни от други плъгини към вашите медийни файлове. Пример за това е таксономията „продукт“, която най-често се свързва с WooCommerce.

Нашата WordPress компания харесва и другите малки подобрения, с които Enhanced Media Library оборудва медийния ви интерфейс. Такива са възможността за показване или скриване на метаданни (като заглавие и име на файл), груповото избиране на файлове, както и пренареждането на елементи чрез плъзгане и пускане (drag-and-drop).

  8 полезни съвета за поддържане на успешен онлайн магазин в WordPress

За ПРО версията на Enhanced Media Library ще трябва да заплатите еднократно 25 долара като по този начин ще премахнете ограниченията за групово редактиране. Освен това, платената версия добавя разширени функции за търсене и може автоматично да категоризира медийни ресурси вместо вас.

5. SVG Support

SVG означава “Scalable vector graphics” (Мащабируема векторна графика). Това е файлов формат за изображения, който е особено подходящ при изработка на уебсайт с WordPress. Този тип изображения може да се мащабира до безкрайно големи или малки размери без никаква промяна в качеството.

Точно това прави SVG изображенията много подходящи за фирмени лога и елементи от интерфейса като бутони, илюстрации, диаграми и инфографики. Единственият проблем е, че медийната библиотека на WordPress не е пригодена за употребата на SVG файлове.

Ето защо, нашата WordPress компания препоръчва инсталирането на плъгин като SVG Support. С негова помощ ще можете да използвате SVG файлове по същия начин, по който бихте ползвали всеки друг тип медийни файлове.

SVG Support ви позволява да организирате вашите SVG файлове заедно с другите ви медийни елементи. Освен това, ще имате възможността да оформяте вашите SVG файлове директно в WordPress като използвате персонализиран CSS. Стига да искате, можете дори и да анимирате вашите SVG елементи.

Организирайте медийната библиотека на вашия WordPress сайт!

Ако току що сте започнали процеса по изработка на WordPress уебсайт, може би ви се струва ненужно да се тормозите с организирането на вашата медийна библиотека. Още повече, WordPress разполага с вградена медийна библиотека, така че защо да се притеснявате, нали?

Нашата WordPress компания ви съветва да си спестите по-нататъшните тревоги, които със сигурност ще ви застигнат, ако пренебрегнете организирането на медийната библиотека на сайта ви още от самото начало.

С развитието на уебсайта ви, страниците и публикациите ще се трупат, ще използвате все повече медийни елементи в своето съдържание и всичко това ще доведе до тотален хаос в медийната ви библиотека.

Много скоро след като завършите процеса по изработка на уебсайт с WordPress ще откриете, че изображенията стават по-трудни за намиране, тъй като вградената функция за търсене на WordPress не винаги открива правилното нещо.

В крайна сметка не бихте искали да прекарвате повече време в търсене на медийни файлове, отколкото в публикуването на такива, нали? Добрата новина е, че с помощта на подходящ плъгин за управление на медийна библиотека няма да ви се наложи да се сблъсквате с проблеми от подобен тип.

Вече знаете кои са някои от най-популярните WordPress плъгини за медийна библиотека. Остава ви единствено да изберете най-подходящия за специфичните нужди на вашия сайт. Както винаги, нашата агенция за изработка на WordPress уебсайт остава на разположение, ако имате нужда от помощ за вашия сайт!

Етикети:

Vipe Team

Автор Vipe Team

Нашият неуморен екип, който създава качествено WordPress насочено съдържание за Вас 24/7/365.