Всичко, което трябва да знаете за размерите на изображенията в WordPress
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
При изработка на уебсайт с WordPress трябва да помислите за много неща – за бързината на сайта, за функциите, които ще има, както и за всичко, от което потребителите ви ще се нуждаят.
Но може би един от най-важните елементи е външният вид. Това е обложката на вашия бизнес, нещото, което ще ви представя пред клиентите ви. Независимо колко усилия сте вложили в програмирането и настройките на сайта, ако той не е привлекателен на външен вид, е много вероятно да отблъсне потребителите ви.
След изработка на WordPress уебсайт трябва да обърнете внимание на всичко, което ще виждат хората. Един от компонентите, които привлича най-много внимание е снимката. Така че в следващата статия ще обърнем внимание именно на изображенията.
Основни размери
Всяка снимка, която качите в WordPress библиотеката, може да бъде с един от следните размери:
- Thumbnail (150px)
- Medium (300px)
- Medium Large (768px)
- Large (1024px)
Ако темата, която сте избрали при изработка на уебсайт с WordPress поддържа различни размери, платформата ще създаде и тях.
Защо WordPress създава толкова различни размери?
При изработка на WordPress уебсайт трябва да се уверите, че всичко си е на мястото и изглежда добре. Ако една снимка не е с правилния размер според нуждите (например, снимката е твърде голяма за продуктово изображение, или твърде малка за водеща на статия), то ще изглежда нелепо.
Ако разтеглите прекалено много една малка снимка, тя ще изглежда пикселизирана, което също ще навреди повече на бизнеса ви, отколкото ще ви помогне.
Кой размер е най-подходящ?
Краткият отговор е: зависи. Ако се нуждаете от снимки с високо качество, които да изглеждат еднакво добре на десктоп, таблет или мобилно устройство, то може да се придържате към следното правило:
- Водеща снимка за блог статия – 1200 x 630 px
- Размер на заглавното изображение (размер на банера) – 1048 x 250 px
- Featured image – 1200 x 900 px хоризонтално; 900 x 1200 px портретно
- WordPress background image – 1920 x 1080 px
- Лого – 200 x 100 px
- Thumbnail – 150 x 150 px
В процеса по изработка на уебсайт с WordPress трябва да обърнете внимание на всички детайли, така че да не изглежда все едно е направен набързо от непрофесионалист.
Уеб сайтът трябва да е консистентен, да има идея, да следва един стил и разбира се – да е функционален. Снимките не са за пренебрегване. Един от най-важните аспекти при качването на снимка в WordPress е да вземете предвид размера на всеки файл.
Прекалено големите изображения ще повлияят върху скоростта на сайта ви, което в крайна сметка ще се отрази на потребителското изживяване. Няма нужда изображенията да са по-големи, отколкото трябва.
Какъв размер трябва да е снимката?
Като общо правило размерите на изображенията в WordPress не трябва да са по-големи от 150 kb, с изключение на големите снимки.
След изработка на WordPress уебсайт със сигурност сте отделили внимание и време за оптимизирането му. Скоростта, с която сайтът ви зарежда е от изключително значение за потребителското изживяване.
Преди да качите снимка в WordPress може да я компресирате, така че да намалите размера й, без да жертвате качеството й. Компресирането освен това ще подобри скоростта на сайта ви.
Какъв формат трябва да е снимката?
WordPress приема много различни формати, като всеки от тях си има своите предимства и недостатъци. Най-добре е да изберете JPEG за снимки и PNG за графики.
JPEG е може би най-разпространеният формат за снимки. Използването му в WordPress означава, че изображението не само ще се зарежда по-бързо, но и ще изглежда по-живо. PNG поддържа по-малко цветове от JPEG, но пък е много подходящ за графики и лога.
Вече знаете всичко за размерите на изображенията в WordPress!
И така, не забравяйте да обърнете внимание на изображенията, които качвате в сайта си след изработка на уебсайт с WordPress.
По този начин ще бъдете сигурни, че посетителите на сайта ви ще бъдат посрещнати от едно приятно визуално изживяване!
Повече по темата
- Как PHP Подсилва Разработката на Сайтове с WordPress
- WordPress Multisite: Решение за Управление на Множество Уебсайтове
- Интеграция на WordPress с Next.js: Перфектната комбинация за бързи и гъвкави уебсайтове
- Предимствата на Headless WordPress за Модерни Уеб Приложения
- WordPress Multisite: Идеалното решение за управление на мрежа от сайтове
Етикети: wordpress блогWordPress Триковебизнес сайтизображенияонлайн бизнессайт с wordpressсъвети за блогъри