Подходящи мениджъри на пароли за WordPress сайт
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Чувствали ли сте понякога, че сте на косъм да изгубите нервите си?
Предполагаме, че това се случва много често, когато се чудите каква точно беше паролата на вашия WordPress уебсайт, която всъщност сте въвеждали хиляди пъти преди това, но за жалост на всеки се случва да я забрави.
А по-лошият вариант е, когато след голямото чудене не идва отговор. И тогава, когато не можете да се сетите за паролата ви, трябва да преминете през досадната и дълга процедура по възстановяването ѝ.
Тази случка се получава толкова често при толкова много потребители. Изследвания показват, че повече от 78% от тях са възобновили някоя от паролите си през последните 90 дни.
Точно поради тази причина много потребители се обръщат към помощта на мениджърите на пароли, защото с тях цялата информация е съхранена на безопасно място.
В тази статия ще ви запознаем с причините защо трябва да използвате мениджърите на пароли и кои от тях са най-подходящи за използване, за да съхраните паролата на WordPress сайта ви.
Как работи мениджърът на пароли?
Мениджърът на пароли е защитен уеб базиран или за изтегляне софтуер на вашето устройство, който позволява да запазвате всичките си пароли. Това от своя страна улеснява влизането в любимите ви сайтове и приложения. Някои от тях дори запазват информация и за кредитни карти, адреси и други, което е още по-удобно, ако развивате онлайн бизнес в WordPress сайта ви.
Много потребители ги използват, за да не са длъжни да помнят всичките си пароли.
Представете си свят, в който никога повече няма да е нужно да преминавате през досадния процес на възобновяване на паролите ви. Вместо това просто ще влизате в някой от любимите си сайтове с лекота. Всичко, което ще трябва да запомните е вашата главна парола за мениджъра на пароли и ще сте готови.
Звучи страхотно, нали?
Колко защитени са мениджърите на пароли?
Както най-вероятно се досещате, много от потребители се чудят точно колко безопасни са тези мениджъри.
Отговорът е много кратък и прост и той е: много защитени.
Повечето мениджъри на пароли използват едни от най-силните и надеждни протоколи за сигурност.
Освен това повечето от тях криптират локално, което означава, че никога не съхраняват или преглеждат информацията ви. Преди да запазите паролите ви в мениджъра на пароли, те се криптират, така че компанията дори не научава вашата лична информация.
Преди всичко обаче е важно да запомните, че мениджърите на пароли със сигурност са по-добра опция от другите методи за съхранение на пароли като бележник, Google Sheets или документ на Microsoft Word.
Те са по-безопасни и дори оказват съдействие при други мерки за сигурност на потребителите. Помагат ви да създавате по-сложни пароли с генераторите на пароли, което в крайна сметка прави и вашия WordPress уебсайт по-защитен.
Независимо дали ви харесва или не, други хора може би се опитват да влязат в акаунтите ви. Всъщност повече от 27% от хората са се опитвали да отгатнат паролата на някой друг и 17% от тях са ги улучили.
В случай, че използвате еднаква парола за всичките си акаунти, ще е нужно да разбият само един от тях и след това биха могли да влязат във всичките ви и да ги управляват.
Ако сте се натъкнали на този проблем и някой е разбил WordPress сайта ви, свържете се с нас, за да помогнем с разрешаването на проблема.
Ето защо е и толкова важно да имате комбинация от сложни пароли, които използвате, за да увеличите сигурността на онлайн акаунтите си. И още при разработката на WordPress сайта ви да измислите силна парола, която да е различна от тези на останалите ви акаунти.
Как да използвате мениджъра на пароли
Мениджърите на пароли са много лесни за използване след няколко лесни стъпки по самото инсталиране.
Всичко, което трябва да направите е:
- Регистрирайте се за дадения мениджър на парола
- Изтеглете версията за десктоп
- Изберете си главна парола и се логнете
- Започнете да свързвате другите си акаунти към мениджъра
Оттам нататък ще можете да влизате във вашия WordPress сайт безопасно откъдето и когато поискате.
Независимо дали използвате приложението за пароли или онлайн браузъра, и двете улесняват добавянето, редактирането и съхраняването на пароли.
Просто влезте и ще сте готови.
Най-добрите мениджъри на пароли (безплатни и платени)
Може би за първи път чувате и искате да пробвате мениджърите на пароли и просто желаете да знаете кое е решението „всичко в едно“ за нуждите ви.
По-долу ще откриете едни от най-добрите претенденти на пазара.
Bitwarden
Bitwarden е решение за управление на пароли, което криптира цялата ви информация, преди дори да напусне вашите устройства.
Като безплатен мениджър Bitwarden предоставя основите, от които се нуждаете, за да сте сигурни, че паролите ви се съхраняват безопасно и сигурно. Само за няколко долара на година можете да включите допълнително и отчети, които ще ви предупреждават, ако определени пароли не са достатъчно сложни и ще включват допълнителни данни за сигурност за вашите акаунти. Така например ще сте още по-сигурни дали вашият WordPress уебсайт е напълно защитен.
Bitwarden е безплатен, освен ако не искате да надстроите на 10 долара годишно за избрани премиум функции, включително двуфакторно удостоверяване, отчети за сигурност и други.
KeePass
KeePass ви връща към основите. Няма да намерите изискан потребителски интерфейс с този мениджър на пароли, но софтуерът с отворен код ви позволява да съхранявате всичките си пароли в една база данни, до която можете да получите достъп с вашия ключ.
С него можете да заобиколите някои от другите функции, които могат да ви отвлекат вниманието, и просто да съхранявате паролите си безопасно, така че да не се притеснявате за тях.
KeePass е напълно безплатен мениджър на пароли.
Dashlane
Dashlane съществува, за да ви осигури по-безопасен и по-опростен онлайн живот. Преминавайки отвъд управлението на пароли, Dashlane изследва целия ви дигитален отпечатък, като намира начини да запази вашата онлайн информация изцяло защитена. Това е страхотен вариант, ако искате да защитите не само вашия WordPress сайт, но и друга важна информация.
Подобно на други приложения за управление на пароли, Dashlane съхранява информацията за вашата парола, докато сърфирате, и има функция за автоматично попълване на парола.
Dashlane предлага и генератор на пароли, който е инструмент, който ще създаде уникална парола за всеки акаунт и ще я съхрани във вашия мениджър на пароли. Те са произволна комбинация от букви, символи и числа, което затруднява хакерите да ги отгатнат.
Функцията за наблюдение на тъмната мрежа на Dashlane е това, което наистина ги отличава. Тази първокласна функция сканира мрежата и препраща към най-новите нарушения и хакове във вашите акаунти. Този мениджър ще ви предупреди, ако нещо изглежда неправилно във вашите акаунти или ако трябва да промените паролата си.
Има безплатен план, както и премиум опции, започващи от 4.99 долара на месец за физически лица, които се плащат накуп за цялата година.
RoboForm
RoboForm е директно решение за съхранение на вашите пароли. Мениджърът на пароли предлага широка функционалност, включително генератор на главни пароли, автоматично попълване на формуляри за пароли, поддръжка на няколко платформи и други.
Той също ви позволява безопасно да изпращате данни за влизане, което обикновено е платена функция на други мениджъри на пароли на конкуренти. Приложението се интегрира с всички браузъри и можете да импортирате или експортирате паролите си.
Премиум версията на RoboForm струва 16,70 долара на година и отключва двуфакторно удостоверяване, защитена споделена папка, приоритетна поддръжка и много други функции, с които може да защитите вашия WordPress сайт.
1Password
1Password е мениджър на пароли, който подчертава необходимостта от само „една парола“, необходима за остатъка от живота ви. Платформата предлага уеб базирани, мобилни и настолни приложения, което улеснява извличането на паролите ви на всяко устройство.
Основната функционалност на 1Password включва автоматично попълване на формуляри, което ви позволява да влезете в акаунтите си само с едно щракване, поглед или докосване. Освен това предлага Watchtower, която сканира мрежата и също така ви предупреждава, ако някоя от паролите ви не е достатъчно сложна. Той преглежда паролите ви и ще ви изпрати предупреждение, ако трябва да настроите двуфакторно удостоверяване за който и да е сайт или приложение.
Този мениджър също генерира „таен ключ“ за потребителите. Този ключ удостоверява със сървъра 1Password, но се съхранява локално от потребителя за допълнително ниво на криптиране.
1Password няма безплатен план. Цените му започват от 2.99 долара на месец, които се заплащат за цялата година накуп.
Мениджърите на пароли са иновативна технология, която потребителите започват да възприемат. Те са по-сигурен начин за съхраняване на поверителни данни и идентификационни данни за вход.
Както при другите видове приложения, изборът на подходящия за вас зависи от вашите специфични нужди, бюджет и други. Описаните в тази публикация са едни от най-добрите мениджъри на пароли и вършат прекрасна работа.
Ако ви е омръзнало да възстановявате паролите си всеки път, когато ги забравите и искате WordPress сайтът ви да е още по-защитен, ви съветваме да използвате някой от мениджърите на пароли.
Повече по темата
- Интеграцията на WordPress с REST API: Модерен Подход за Веб Разработка
- Как PHP Подсилва Разработката на Сайтове с WordPress
- WordPress Multisite: Решение за Управление на Множество Уебсайтове
- Интеграция на WordPress с Next.js: Перфектната комбинация за бързи и гъвкави уебсайтове
- Предимствата на Headless WordPress за Модерни Уеб Приложения
Етикети: безопасностбизнес сайтзащитамениджър на паролипароласайт с wordpress