Кое да актуализирате първо: самия WordPress или плъгините? (Правилен ред за актуализиране)
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
В процеса по изработка на уеб сайт с WordPress ще срещнете много и разнообразни мнения за това кога е най-добре да актуализирате версията на сайта или плъгните, и кое да е с приоритет.
При изработка на уеб сайт с WordPress всеки може да бъде уеб дизайнер – не е нужно да притежавате специални умения по програмиране, за да си направите сайт. Поддръжката му обаче е нещото, което може да ви създаде най-много главоболия.
Поради тази причина, след изработка на уеб сайт с WordPress е най-добре да поверите поддръжката на сайта си на професионалисти.
Ако все пак решите да правите всичко сами, вероятно ще бъдете изправени пред вечната дилема – дали да актуализирате версията на WordPress-а преди или след като актуализирате плъгините.
Истината е, че няма верен отговор. Едно обаче трябва да имате наум – при актуализациите е много вероятно да се появи грешка, която да блокира функционирането на сайта ви.
Поради тази причина, след като сте минали процеса по изработка на уеб сайт с WordPress, ще трябва сами да направите и резервно копие на сайта си.
Кое е първо: „яйцето или кокошката“?
Голяма част от WordPress-общността подкрепя мнението, че при нужда от актуализация, най-добре е да започнете с плъгините.
Преминавайки през изработка на уеб сайт с WordPress сте се запознали с местоположението на приставките – в лявата черна лента търсите „Разширения“. Там под всеки плъгин, нуждаещ се от обновяване, ще бъде изписано.
Експерти съветват да не предприемате групово ъпдейтване, тъй като това може да претовари сайта ви и в крайна сметка да се стигне до срив. Най-добре е да правите актуализациите на групи – започнете с най-безопасните и добре познатите ви инструменти, например Google Analytics, Yoast и т.н.
Ако всичко мине добре, можете да преминете към другите добавки. В тази категория попада, например, WooCommerce или всички други, свързани с него. След това можете да преминете към актуализирането на потенциално „опасните“ приставки.
Когато и последният елемент е обновен, можете да преминете към актуализирането на темата на сайта. Смисълът първо да актуализирате плъгините и темата е, че разработчиците винаги пускат нови актуализации въз основа на най-новата версия на WordPress-a.
В процеса по изработка на уеб сайт с WordPress избягването на сривове трябва да ви бъде основен приоритет. Мнозина експерти твърдят, че откакто актуализирането се случва в този ред плъгин – тема – сайт, рискът се минимизира.
Ще се срине ли сайтът?
Отговорът на този въпрос не може да бъде еднозначен. Ако актуализирате плъгините по стандартния начин, без да си правите експерименти, рискът е малък. Но, ако обновявате основни файлове на WordPress определено рискувате да се стигне до срив.
Защо трябва да се правят ъпдейти?
Изключително важно е при изработка на уеб сайт с WordPress да гарантирате сигурността на вашия сайт, особено ако оперирате с чувствителни данни като лична информация, банкова информация и др.
Ъпдейтите гарантират сигурност. Разработчиците правят всичко възможно да модифицират своите програми така, че те да са устойчиви на хакерски атаки и зловреден софтуер. Затова регулярното ъпдейтване, както на компютъра ви, така и на сайта ви, ще ви гарантират малко по-спокойни дни.
Освен това обновените инструменти, тема и версия на сайта ще ви осигурят по-добро представяне. Сайтът ви ще стане по-бърз и по-user friendly.
Вече знаете какъв е правилният ред за актуализиране на WordPress!
В заключение можем да кажем, че след като завършите процеса по изработка на уеб сайт с WordPress, трябва да се научите как правилно да обновявате инсталираните плъгини, теми и дори самата версия на WordPress.
Правилният ред на обновяване ще ви осигури малко или много сигурност. Ако се придържате към съветите на експертите да обновявате първо плъгините, след това темата и накрая WordPress, то не би трябвало да имате големи пробиви и проблеми.
Повече по темата
- Как PHP подпомага разработката на WordPress за корпоративни нужди
- Как да интегрирате WordPress с Next.js за мащабируеми корпоративни решения
- WordPress общността създаде 1000 Block теми за по-малко от 1000 дни
- Vipe Studio съветва: Какво да имаме предвид, когато искаме уебсайт за своя бизнес
- Увеличен клиентски трафик и WordPress стабилността
Етикети: WordPress ИнформацияWordPress Триковеактуализацииактуализиранеъпдейт