Какво представляват ревизиите в WordPress
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
В процеса по изработка на уеб сайт с WordPress е важно да помислите не само за външния вид на сайта ви, но и за неговата сигурност. Ежеминутно хиляди сайтове по целия свят стават обект на хакерски атаки. Ето защо е необходимо при изработка на уеб сайт с WordPress да сте запознати с всички възможности за запазване на данните ви. Всеки път, когато запазвате чернова или актуализирате вече публикувана страница или публикация, системата за управление на съдържанието автоматично създава ревизия. Когато е активирана, тази функция може да ви спести много главоболия, като ви гарантира, че няма да загубите данни, които сте въвели. За съжаление, с течение на времето ревизиите започват да заемат място за съхранение и в крайна сметка, което може да навреди на ефективността на сайта ви.
За щастие, има методи, които можете да използвате, за да сведете до минимум отрицателните ефекти, които ревизиите имат върху вашия сайт. Вместо да ги триете или дори да деактивирате тази функция, можете да оптимизирате базата си данни.
Да обобщим дотук: при изработка на уеб сайт с WordPress е хубаво винаги да имате бекъп на информацията си и от тази гледна точка ревизиите са изключително полезни и необходими. Те обаче могат да бъдат и много досадни, тъй като заемат много място за съхранение и може да влошат представянето на сайта ви.
Какво представляват ревизиите?
Ревизиите са автоматично записани промени, които сте направили на страници или публикации. Ново копие на страница се създава на всеки 60 секунди по подразбиране, както и всеки път, когато щракнете върху бутоните „Запазване на чернова“, „Публикуване“ или „Актуализиране“.
Ревизиите могат да бъдат чудесен помощник в процеса по изработка на уеб сайт с WordPress. Те служат като резервни копия, които можете да възстановите в случай на неочаквано прекъсване, например, ако ви спре интернетът или ви падне батерията на лаптопа. Ревизиите също са изключително полезни и в случаите, при които много хора работят върху един сайт. Освен, че можете да видите кой какви промени е правил, можете дори да възстановите някоя от предишните версии.
Какви проблеми могат да създадат ревизиите?
В процеса по изработка на уеб сайт с WordPress ревизиите могат да представляват сериозен проблем, ако не ги управлявате правилно. По същество колкото повече страници и публикации добавяте към уеб сайта си, толкова повече ревизии ще се генерират. Ако имате голям уеб сайт или правите промени често, това може да доведе до бързо запълване на базата данни. Колкото по-голяма е вашата база данни, толкова повече място за съхранение ще заема. А това от своя страна води до забавяне на сайта, увеличаване на времето за зареждане и влошаване на потребителското изживяване. Това би могло да окаже и негативно влияние върху представянето му в търсачките.
Ето защо е изключително важно да научите как да контролирате ревизиите в WordPress във ваша полза. Независимо дали искате да изтриете ревизиите изцяло, да ги деактивирате или ограничите, или да оптимизирате вашата база данни с ревизии, имате много опции.
Къде се намират ревизиите?
Влезте в публикацията през редакторския панел. Отидете в дясното меню и щракнете върху раздела Документ (Document). Ако ревизиите са активирани, ще видите броя им в секцията Състояние и видимост (Status & visibility section). Натиснете го, за да влезете в страницата с ревизиите. От лявата страна ще ви се покаже предишната версия на публикацията/страницата, а в дясната – версията, която сте избрали. Най-отгоре ще видите плъзгач, чрез който ще можете да проследите всички направени редакции – със знак плюс и в зелено се показват добавените елементи, а в знак минус и в червено – премахнатите.
Ако искате да запазите съществуващата версия и да се върнете към екрана на редактора, без да правите промени, можете да го направите, като просто щракнете върху заглавието на статията или връзката „Връщане към редактора“ в горната част на екрана. Но, ако решите да се върнете към по-стара версия, щракнете върху „Възстановяване на тази версия“.
Как да активирате ревизиите?
При изработка на уеб сайт с WordPress ревизиите са активирани по подразбиране. Въпреки това, в зависимост от вашия хостинг доставчик или процеса, използван за инсталиране на WordPress, тази функция може да бъде деактивирана. Ако искате да ги активирате, можете да го направите ръчно, като редактирате файла wp-config.php в основната директория на вашия сайт.
Вече знаете какво представляват ревизиите!
При изработка на уеб сайт с WordPress трябва да се презастраховате и винаги да имате резервен вариант. Ревизиите са добра защита и ще ви дадат спокойствие. Те са по-скоро ваш помощник, отколкото враг. Ако ги управлявате правилно, гарантирано ще имате много ползи от тях.
Повече по темата
- Как Headless WordPress Осигурява Мащабируемост и Гъвкавост за Бизнеси
- Как WordPress Multisite Подпомага Централизираното Управление на Съдържание
- Защо API Интеграцията е Ключова за Модерните Корпоративни Уебсайтове
- Предимствата на Интеграцията на WordPress с Headless Архитектура за Бизнеса
- Как WordPress Multisite Може да Подобри Управлението на Съдържание за Корпоративни Уебсайтове
Етикети: бекъпизработка на WordPress сайтревизиясайт с wordpress