Изработка на уеб сайтове | Vipe Studio » Изработка на уеб сайт » Какво е микросайт и как да създадете такъв с WordPress

Какво е микросайт и как да създадете такъв с WordPress

ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути

Знаете ли, че използването на микросайт може да бъде ефективен начин, по който да надградите своята онлайн идентичност? Въпреки това обаче, микросайтовете все още не са особено широко разпространени и концепцията за тях все още е чужда за много собственици на бизнеси.

Ако и вие се питате „Какво е микросайт?“, не се притеснявайте – нашата WordPress компания може да ви обясни. Запознанството с микросайтовете и предимствата, които те могат да имат за вашия бранд, ще ви позволи да се възползвате максимално от тези полезни инструменти.

Ето защо в днешната статия ще ви обясним какво е микросайт и ще разгледаме няколко причини, поради които може да искате да използвате такъв. Също така ще покрием и няколко ключови характеристики на успешния микросайт и ще ви покажем как да изградите такъв чрез изработка на уебсайт с WordPress в няколко лесни стъпки. Да започваме!

Какво представлява микросайтът?

И така, нека започнем с основите: какво изобщо е микросайт? Обяснено по възможно най-простия начин, това е независимо разширение на вашия сайт. Това разширение не споделя същия URL адрес и може дори да няма същата брандинг концепция.

Въпреки че микросайтовете съществуват отделно от основния домейн, те все пак не са изцяло откъснати. Най-често те поддържат основния бранд по различни начини.

Ето някои примери за микросайтове, които могат да бъдат постигнати чрез професионална изработка на WordPress уебсайт:

  • Промоции на нови маркетингови кампании;
  • Хъбове за тестване на нови технологии на основния сайт;
  • Платформи за подобно, но въпреки това уникално съдържание.

Освен това си струва да отбележим, че микросайтовете не са същото нещо като целевите страници (или лендинг страници). Лендинг страниците обикновено се фокусират върху една цел и винаги съществуват като част от основния домейн.

Защо бихте могли да искате да създадете микросайт с WordPress?

Има няколко причини, поради които може да искате да помислите за стартиране на микросайт с WordPress. На първо място, това може да ви помогне да се съсредоточите върху постигането на конкретна цел.

Например, представете си, че се опитвате да популяризирате една продуктова линия след изработка на уебсайт с WordPress. Микросайтът може да проследява успеха ѝ независимо от останалото ви съдържание.

Също така е възможно да не искате да обвързвате даден сайт с вашата марка. В този контекст, ако ще тествате ново самостоятелно съдържание, преди да го интегрирате, микросайтът може да ви помогне да направите това в изолирана среда.

  5 теми за многоезичен сайт в WordPress

Освен това, микросайтовете могат и да подобрят оптимизацията ви за търсачки (SEO). Това е така, защото наличието на микросайт увеличава възможността ви да включите подходящи ключови думи в URL адреса. Това означава, че можете да използвате тези думи за търсене, за да увеличите видимостта на бранда си.

За щастие, нашата WordPress компания може да ви увери, че стартирането на микросайт е доста лесно, тъй като този вид онлайн инструмент не е обвързан с прекалено големи парични инвестиции и отнема сравнително малко време, за да бъде създаден.

Какви са основните характеристики на ефективния микросайт?

След като покрихме няколко причини, поради които може да искате да създадете микросайт, е важно да разберете, че не всички микросайтове са еднакво ефективни. Добрата новина е, че има някои елементи, които са задължителни за успешния микросайт.

За начало, брандирането е решаващ елемент, който трябва да присъства във всеки микросайт. Когато сте в процес по изработка на WordPress уебсайт, е добре да обмислите внимателно цветовата палитра, която искате да използвате. Това ще ви разграничи от конкуренцията и ще ви помогне да привлечете потребителите от целевата ви аудитория.

Някои микросайтове използват просто една впечатляваща инфографика, вместо да действат като център за изцяло различно съдържание. Микросайтът също така може да представлява една дълга страница, където няма нужда да кликвате върху нищо, а може просто да превъртите надолу, за да разгледате всичко. Този тип опростена навигация прави използването на сайта възможно най-лесно.

Друг често срещан елемент при микросайтовете, на който нашата WordPress компания иска да ви обърне внимание, е съсредоточаването върху една тема. Ако използвате такъв вид самостоятелно съдържание, вие ще можете да обслужите нуждите на два типа посетители – тези, които търсят конкретна информация и тези, които намират микросайта през основния ви уебсайт.

Как да създадете WordPress микросайт в 5 лесни стъпки?

Сега, когато вече знаете какво представлява микросайтът, е време да поговорим за това как можете лесно да създадете свои собствени микросайтове чрез изработка на уебсайт с WordPress.

За целта бихте могли да използвате плъгин, като WP Landing Kit, с помощта на който ще можете да захранвате неограничен брой микросайтове с една единствена инсталация на WordPress.

Ако вече имате WordPress сайт, можете да инсталирате плъгина WP Landing Kit, за да използвате съществуващата си инсталация на WordPress, с която да създадете микросайт, който има свой собствен отделен URL/домейн име.

  Каква е разликата между домейн и уеб хостинг при изработка на WordPress уебсайт?

Или, ако все още нямате WordPress сайт, можете да създадете нова инсталация на WordPress, която да действа като „дом“ на всичките ви микросайтове. Не забравяйте, че винаги можете да се доверите на експертите от Вайп Студио, ако търсите услуга за изработка на WordPress уебсайт, която да е на световно ниво.

И така, нека разгледаме стъпките, които трябва да следвате, за да създадете своя микросайт.

1. Изберете домейн или поддомейн

Имате две опции за URL адреса на вашия микросайт: нов домейн или поддомейн. Така или иначе, вашият избор ще изисква отделен адрес.

Новото домейн име ви позволява да създадете уникален сайт. Посетителите може дори да не знаят, че този сайт е свързан с вашата марка.

Другата ви възможност е да придобиете поддомейн. Поддомейните са отделни части на текущия ви домейн, но имат различно начало.

Например, ако нашето основно домейн име е www.vipestudio.com, то нашият поддомейн, фокусиран върху документацията, би могъл да бъде docs.vipestudio.com.

Нашата WordPress компания ви препоръчва да използвате поддомейн, ако искате да установите ясна връзка с основния ви сайт. По този начин посетителите могат да разпознаят вашата марка, независимо как са попаднали на вашия микросайт.

2. Планирайте съдържанието и дизайна на вашия микросайт

Важно е да запомните, че повечето ефективни микросайтове са създадени с ясни намерения. Това означава, че вероятно ще искате да отделите известно време за създаването на ангажиращо съдържание, преди да стартирате своя микросайт.

Запитайте се какво искате да постигнете с вашия микросайт – да популяризирате един проект или да тествате нов дизайн, преди да го използвате на основния ви сайт?

Докато сте в процес по изработка на уебсайт с WordPress, ви препоръчваме също така и да помислите колко тясно искате микросайтът ви да бъде свързан с вашата марка. Последователният дизайн може да помогне на посетителите бързо да направят връзката.

3. Създайте съдържанието за вашия микросайт

Процесът по създаване на съдържание за вашия микросайт не се различава особено от начина, по който създавате съдържание за вашия основен сайт.

След изработка на WordPress уебсайт можете просто да използвате познатия блоков редактор на WordPress или пък любимия ви плъгин за създаване на страници.

Ако искате вашият микросайт да има няколко страници, можете да повторите процеса, за да създадете няколко страници и да ги свържете заедно.

  Как да пишем ефективни и интересни newsletter-и за своята WordPress маркетинг кампания

4. Картографирайте своя домейн

Нека разгледаме и някои от по-техническите аспекти около създаването на вашия микросайт. След изработка на уебсайт с WordPress можете да започнете, като добавите новия домейн към вашия акаунт в WordPress, като използвате WP Landing Kit.

След като добавите съдържанието на вашия микросайт като една или повече страници, просто отидете на Domains → Add New, за да стартирате процеса по картографиране на домейн.

Следва да въведете домейна, който искате да добавите. След това трябва да разгърнете “Mappings” секцията и да кликнете върху “Map to resource”.

Изберете “Single page” и въведете заглавието на страницата, която искате да действа като ваш микросайт. Когато сте готови, просто натиснете “Publish” и преминете към последната стъпка.

5. Актуализирайте вашите DNS записи

И накрая, след като финализирате своята изработка на WordPress уебсайт и създадете своя микросайт ще трябва да актуализирате вашите DNS записи с вашия хостинг доставчик. DNS записите позволяват на браузърите да знаят къде да намерят вашия сайт.

Ще трябва да актуализирате вашите DNS записи на мястото, където сте регистрирали името на вашия домейн.

Точният процес ще зависи от това къде сте регистрирали името на вашия домейн, така че препоръчваме да се консултирате с документите за поддръжка на вашия хост/регистратор, ако имате нужда от помощ.

Създайте първия си микросайт с WordPress!

Микросайтовете действително могат да ви предложат голямо разнообразие от предимства. Те могат да подобрят вашето SEO, както и да ви помогнат да създавате по-фокусирано съдържание.

За щастие, ако изберете експертната изработка на уебсайт с WordPress, направата на микросайт може да бъде лесен и приятен процес.

Напомняме ви да обмислите внимателно своя проект преди да го стартирате, за да можете да се възползвате максимално от преимуществата на вашия нов микросайт.

Ако пък все още не разполагате с основен сайт, към който да добавите микросайтове, нашата WordPress компания би могла да помогне.

Вайп Студио предлага професионална услуга за изработка на WordPress уебсайт, която е на световно ниво и е подходяща за организации от всякакъв мащаб, включително и enterprise.

Експертните ни разработчици са високо квалифицирани в писането на чист и ефективен код, който може да бъде трансформиран във вашия мечтан проект. Така че, ако сме събудили интереса ви, не се колебайте и се свържете с нас още днес. Очакваме запитванията ви!

Етикети:

Vipe Team

Автор Vipe Team

Нашият неуморен екип, който създава качествено WordPress насочено съдържание за Вас 24/7/365.