Как да настроите WordPress Staging сайт
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Независимо колко лесно ви се струва, изработка на уеб сайт с WordPress не е съвсем елементарна работа. За да минимизирате рисковете от грешки, докато настройвате активния си сайт, най-добре е да създадете демо версия или т.нар. Staging сайт. Това ще ви даде възможност да правите всякакви промени, да експериментирате и да си „играете“ с настройките, без това да оказва влияние върху сайта ви.
Staging сайтът е точно копие на вашия активен сайт, но не се вижда от хората. Прехвърлянето на информация от офлайн сайтът към активният е лесно, стига да разполагате с подходящите инструменти.
Защо да създадете Staging сайт?
При изработка на уеб сайт с WordPress винаги могат да възникнат грешки, които в последствие биха имали негативно влияние върху бизнеса ви. Има много причини, поради които да направите Staging сайт. Една от тях е, че можете да работите върху конкретни елементи по сайта си, без това да повлияе на онлайн сайта ви.
Демо версията може да ви покаже как ще реагира сайтът ви при определени промени – нещо, което няма как иначе да тествате при изработка на уеб сайт с WordPress.
Как да създадете Staging сайт?
В процеса по изработка на WordPress уеб сайт за т.нар. Staging цели, може да използвате своя уеб хостинг. Много доставчици на тази услуга предлагат такъв тип функционалност. Създаването на Staging сайт също може да стане лесно и чрез плъгин.
Именно на това ще обърнем внимание в тази статия. В случай, че вашата хостинг компания не предоставя възможност за изработка на WordPress уеб сайт за т.нар. Staging цели, можете просто да използвате допълнителна приставка. Това има известни недостатъци – например, плъгинът ще има ограничен контрол върху сървъра ви и това може да повлияе върху резултатите. Освен това допълнителният инструмент, който инсталирате, ще съхранява Staging сайтът ви на собствените си сървъри. Ако сте загрижени за поверителността и защитата на данните, с които оперирате, това може да се окаже проблем за вас.
Как да създадете Staging сайт с плъгин?
Първото нещо, което трябва да направите при изработка на WordPress уеб сайт е да инсталирате и активирате WP Stagecoach. В лентата с инструменти ще се появи допълнително меню с надпис WP Stagecoach. Натиснете го и ще отидете в страницата с настройките на приставката. Преди това ще трябва да си направите регистрация на сайта на плъгина. Когато го настройвате на сайта си, ще трябва да трябва да въведете вашето потребителско име за WP Stagecoach и API ключа, който можете да намерите под вашия акаунт на уебсайта на приставката. След това можете да създадете своя Staging сайт.
Трябва да въведете име на сайта, което ще се използва като поддомейн. Не забравяйте да поставите отметка в квадратчето до опцията „Password protect the staging site”. Така сайтът ви няма да е публичен и няма да се показва в търсачките. След това щракнете върху бутона „Ride The Stagecoach“, за да продължите.
Плъгинът ще създаде резервно копие на вашите WordPress файлове и база данни, за да ги експортне в Staging сайта. След като приключите с това, ще видите линк, който води към вашия Staging сайт. Вече може да започнете работа по изработка на WordPress уеб сайт, без това да оказва влияние върху потребителите ви.
Как да пуснете сайта в обращение?
След като сте направили всички необходими промени и сте готови да „съживите“ сайта си, отидете на WP Stagecoach -> Import Change и щракнете върху бутона за проверка за промените. Плъгинът ще извърши проверка на промените и след това ще ви покаже няколко опции – дали да изберете всички промени, дали да изберете промени само по файловете или да изберете само промени в базата данни. Когато направите своя избор, натиснете Import. Плъгинът ще ви покаже напредъка на импортването на промените и ще ви уведоми, когато приключи. След това можете да тествате сайта си на живо, за да видите дали всички промени са направени успешно.
Вашият WordPress Staging сайт е готов!
Разбира се, това е само един от вариантите. Професионалните разработчици на сайтове знаят различни начини и също могат да ви помогнат. Вариантът, при който използвате плъгин е най-лесният, особено за начинаещи.
Повече по темата
- Интеграцията на WordPress с REST API: Модерен Подход за Веб Разработка
- Как PHP Подсилва Разработката на Сайтове с WordPress
- WordPress Multisite: Решение за Управление на Множество Уебсайтове
- Интеграция на WordPress с Next.js: Перфектната комбинация за бързи и гъвкави уебсайтове
- Предимствата на Headless WordPress за Модерни Уеб Приложения
Етикети: staging сайтизработка на WordPress сайтизработка на уеб сайтплъгин