Чеклист при поддръжка на WordPress сайт
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Вашият уеб сайт е бавен или не работи така, както беше, когато го стартирахте за първи път?
Ако е така, отговорете на следващия въпрос: Поддръжката на уеб сайтът ви на WordPress в списъка ви с приоритетни задачи ли е?
Ако отговорът ви е не, тогава причината за лошото представяне на вашия сайт не е мистерия. Повечето собственици на уеб сайтове не осъзнават важността на поддръжката при изработка на уеб сайт с WordPress. За да работи уебсайтът добре, той трябва да бъде добре поддържан.
Не сте сигурни как да направите това правилно? Няма проблем. Изброихме важните неща при поддръжка на уеб сайтове на WordPress, които трябва да следвате, така че ефективността на вашия сайт никога да не спада.
Продължете да четете, за да научите повече за поддръжката на WordPress уеб сайт.
Чеклист при поддръжка на уеб сайтове на WordPress
1. Редовно архивирайте вашия уебсайт
Редовното архивиране е едно от основните неща в чеклиста при изработка на уеб сайт с WordPress. С резервните копия на WordPress сте готови да се справите с всеки инцидент като хакерска атака. Ако имате резервни копия, можете по всяко време да възстановите предишната версия, за да получите гладко работещ уебсайт.
Трябва да архивирате целия си уеб сайт, който включва както основните файлове, така и базата данни. Можете да правите ежедневни резервни копия или седмични архиви. Но проверявайте от време на време дали системата за архивиране работи правилно или не.
2. Актуализирайте софтуера
Винаги трябва да следите дали вашият WordPress CMS, теми и плъгини се актуализират редовно. Винаги е добре да използвате най-актуалните функции на вашата тема и плъгин при изработка на уеб сайт с WordPress. Обикновено темата и плъгинът на WordPress се актуализират с по-добра система за сигурност. Така че надграждането на вашия софтуер също ще гарантира, че уебсайтът ви има по-добра сигурност.
3. Тествайте всичките си WordPress форми
Формулярите на уебсайта са средството, чрез което вашите клиенти комуникират с вас и изпращат запитвания, свързани с вашата услуга/продукт. Ако имате формуляр, който не работи, ще загубите клиенти, тъй като те не могат да се свържат с вас поради неработещ формуляр.
Проверявайте всички формуляри при изработка на уеб сайт с WordPress, за да сте сигурни, че работят правилно. Понякога може да има проблем с вашия хостинг или имейл доставчик на WordPress, което може да доведе до спиране на работата на формуляра. Така че, проверете настройките на вашия доставчик на хостинг и имейл, ако някоя форма не работи.
4. Оптимизирайте базата данни на WordPress
Базите данни при изработка на уеб сайт с WordPress с течение на времето могат да съхранят добро количество излишни данни. Ето защо е важно да оптимизирате вашата база данни след редовен интервал. Тези ненужни данни ще увеличат размера на уебсайта ви и може да забавят уеб сайта ви. Оптимизирането на вашата база данни ще подобри ефективността на уебсайта ви. Не забравяйте да премахнете всички медийни файлове, файлове с теми и добавки, които не използвате.
5. Правете тестове за ефективност
Трябва редовно да провеждате тестове за ефективност. Повечето хора правят грешката да провеждат тест за ефективност само в началото при изработка на уеб сайт с WordPress и никога повече. С течение на времето добавяте ново съдържание към сайта си, надграждате софтуера и всички тези действия оказват влияние върху ефективността на уебсайта ви. Така че не забравяйте да провеждате тест за ефективност на вашия WordPress сайт всеки месец. Резултатите от теста за ефективност ще ви дадат правилната посока, която трябва да следвате, за да подобрите ефективността на вашия сайт.
6. Намерете и поправете повредените линкове
Добавянето на външни връзки към съдържанието на вашия блог при изработка на уеб сайт с WordPress е чудесно за SEO. Но трябва да проверите дали тези външни връзки работят или не. Понякога може да откриете, че някои от външните връзки вече не съществуват.
Не само повредени външни връзки. Понякога вашите вътрешни връзки може също да спрат да работят поради случайно грешно изписване на URL или промяна на URL. Така че, не забравяйте да проверите дали има неработещи връзки на вашия уебсайт както външни, така и вътрешни, и ги поправете.
Вече знаете, как да поддържате WordPress уеб сайта си
Надяваме се, че сте намерили този блог за полезен. Може би вече изпълнявате някои от задачите, включени в чеклиста за поддръжка на WordPress, уверете се, че следвате всички тях.
Повече по темата
- WordPress Multisite като инструмент за управление на съдържание в големи компании
- WordPress Multisite като инструмент за управление на съдържание в големи компании
- Предимства на използването на Headless WordPress за модерни корпоративни уебсайтове
- Ползи от интеграция на Next.js с WordPress за корпоративни уебсайтове
- Как WordPress Multisite може да подпомогне управлението на съдържанието за големи организации