5 грешки при избора на WordPress плъгини, които да не допускате
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Избора на изработка на уебсайт с WordPress несъмнено ще донесе много ползи за вас и вашия онлайн бизнес. Платформата позволява използването на различни плъгини, които да подобрят функционалностите на сайта и да го направят по-привлекателен за посетителите ви. Имайте предвид, че успешното инсталиране на плъгини ще е съпътствано с принципа „проба-грешка“, докато не намерите правилните за вас.
Изборът на точните плъгини е изключително важен. На пазара има десетки хиляди безплатни и платени инструменти, които да инсталирате на вашия сайт, за да подобрите неговото представяне. Ето защо нашата WordPress компания е събрала някои от най-често срещаните грешки, които трябва да избягвате при изработка на уебсайт с WordPress.
1. Да не се съобразите с оценката на плъгина
Една от грешките, които можете да допуснете при избора на плъгин е да не се съобразите с оценката му. Потребителите могат да оставят оценка между една и пет звезди за плъгин, което улеснява избора и дава добра насока дали инсталацията на съответния плъгин си заслужава. Нашият съвет е да не инсталирате плъгини с по-ниска оценка от четири звезди. Всичко под това може да бъде опасно за вашия уебсайт.
2. Активни инсталации
Когато в процеса на изработка на уебсайт с WordPress решите да инсталирате допълнителни плъгини, трябва да се съобразите с още нещо – колко използван е плъгинът. Прегледайте активните инсталации на избрания от вас плъгин преди да предприемете крачката по неговата инсталация. Популярността на инструмента ще ви покаже дали той работи добре и без проблеми – колкото повече хора го използват, толкова по-вероятно е това да е правилният за вас плъгин.
3. Не инсталирайте плъгини, от които нямате нужда
В WordPress директорията има над 56 000 налични плъгина, от които можете да си изберете. Една от най-големите грешки, които мнозина допускат обаче е, че инсталират инструменти, от които нямат нужда. Нашата WordPress компания ви съветва внимателно да обмислите какви функционалности да изпълнява плъгина на вашия уебсайт и дали имате нужда от тях. Това ще ви помогне много при избора на правилния за вас инструмент.
4. Инсталирали сте много плъгини
При изработка на уебсайт с WordPress е важно да се придържате към правилото „малкото е много“. Това най-общо означава да не товарите сайта си с излишни плъгини, които не само че няма да ви донесат никакви ползи, но и могат да ви навредят. Колкото „по-тежък“ е сайтът ви, толкова повече проблеми ще има, например, ще зарежда по-бавно. Затова ви съветваме да инсталирайте само плъгини, от които наистина имате нужда, за да подобрите функционалността на вашия сайт, вместо да влошите скоростта на зареждане.
5. Поддръжка
Когато разглеждате плъгините и се спрете на някой, задължително проверете разделът за поддръжка. Наличието на поддръжка за избрания от вас плъгин ще ви бъде от полза в случай, че има проблем, който пречи на правилното функциониране на уебсайта ви. На първо място ще можете да разгледате проблемите, с които други потребители са се сблъсквали. По този начин ще сте подготвени и ще знаете какво може да се обърка и при вас. На второ място, ще видите дали разработчикът на плъигна е активен и дали помага на своите клиенти. Така ще знаете дали ще можете да разчитате на помощ за отстраняване на даден проблем, ако в бъдеще ви се наложи. Ако разработчикът е спрял да отговаря на потребителски запитвания, това може да означава, че той вече не работи по този плъгин. На практика това ще ви покаже дали оттук насетне избраният от вас инструмент ще търпи ъпдейти и ъпгрейди.
Важно е да се отбележи, че плъгините колкото могат да са полезни за вашия уебсайт, толкова могат и да му навредят. Не са редко случаите, в които даден плъгин отказва да работи с избраната от вас тема. В тези случаи е възможно дори да се стигне до там, че целият ви сайт да блокира. Ако сте изправени пред този проблем, деактивирайте всички други добавки и ги активирайте отново. Активирайте темата на WordPress по подразбиране. След това инсталирайте отново избрания от вас плъгин. Ако и тогава не сработи, по-добре се откажете от него и намерете по-добър алтернативен вариант.
Повече по темата
- Как Headless WordPress Осигурява Мащабируемост и Гъвкавост за Бизнеси
- Как WordPress Multisite Подпомага Централизираното Управление на Съдържание
- Защо API Интеграцията е Ключова за Модерните Корпоративни Уебсайтове
- Предимствата на Интеграцията на WordPress с Headless Архитектура за Бизнеса
- Как WordPress Multisite Може да Подобри Управлението на Съдържание за Корпоративни Уебсайтове