Първи стъпки при изграждането на WordPress уебсайт за онлайн обучение
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Вие сте учител, професор или друг преподавател, който иска да създаде онлайн курс? Или може би сте експерт по определена тема и искате да си осигурите приходи от нея? Мислили ли сте някога да създадете свой собствен уебсайт за онлайн обучение?
По-лесно е, отколкото си мислите!
В тази публикация ще ви преведем през създаването на уебсайт за онлайн курс с помощта на WordPress.
Ние покриваме най-важното, което трябва да знаете за изработка на уеб сайт с WordPress.
Готови ли сте да създадете свой собствен сайт за електронно обучение?
Можете ли да правите пари от уебсайт за електронно обучение?
Определено! Както споменахме по-горе, повечето добавки за уеб сайтове за онлайн обучение се интегрират безупречно с добавки за плащане като WooCommerce и Easy Digital Downloads.
Тези плъгини ви позволяват да използвате всякакъв вид бизнес модел, който харесвате, вариращ от еднократни курсове за еднократна покупка до членства и всичко между тях. След като научите как да създавате онлайн курс с изработка на уеб сайт с WordPress, можете лесно да го правите и за различни теми.
Много преподаватели печелят добре от своите онлайн курсове. В допълнение, много университети, училища и други институции използват LMS като LearnDash, за да управляват цялата си организация.
Създаване на уебсайт за онлайн курс с WordPress
Нека преминем през процеса на изработка на уеб сайт с WordPress за електронно обучение.
Има няколко различни стъпки, но целият процес не е твърде дълъг или сложен. Ще ви покажем, стъпка по стъпка, как да създадете онлайн курс.
Стъпка 1: Настройте WordPress
Първо, ще трябва да настроите вашия уеб сайт WordPress. За да направите това, трябва да закупите хостинг план и име на домейн.
Препоръчваме управляван хост при изработка на уеб сайт с WordPress, тъй като той ще се справи с много от по-техническите аспекти вместо вас. SiteGround, Hostinger и GreenGeeks са едни от най-популярните опции.
След като сте закупили домейн и хостинг, е време да инсталирате WordPress.
Обикновено това става чрез вашия хостинг доставчик или чрез cPanel. Съветникът за настройка е много лесен за следване и отнема само няколко минути.
След това трябва да изберем тема.
Astra е най-популярната тема при изработка на уеб сайт с WordPress.
За да инсталирате Astra, отидете на Външен вид > Теми в страничната лента на WordPress, след което щракнете върху бутона Добавяне на нов.
Потърсете „Astra“ и след това инсталирайте и активирайте темата.
И накрая, искаме да защитим WordPress, за да защитим вашите курсове, ученици и данни. Има много различни неща, които можете да направите, за да защитите сайта си, които включват само актуализирани плъгини, създаване на силна парола и използване на защитна стена.
Стъпка 2: Инсталирайте LMS плъгин
Нека инсталираме LMS плъгин сега. Тъй като има мощна безплатна версия, препоръчваме Tutor LMS.
След като инсталирате плъгина, активирайте го.
Стъпка 3: Настройте LMS
Сега инсталирахме LMS плъгин, нека настроим някои от основните функционалности при изработка на уеб сайт с WordPress.
Първо отидете на Tutor LMS > Настройки на страничната лента на WordPress.
Това е страницата с настройки. На нея можете да персонализирате почти всичко, свързано с приставката. Има буквално стотици различни настройки.
Стъпка 4: Добавяне на курсове
Сега нека добавим курс. Отидете на Tutor LMS > Курсове в страничната лента на WordPress и щракнете върху “Добавяне на нов”.
Добавете името и описанието на вашия курс в горната част.
Ако превъртите надолу, можете също да персонализирате различни настройки за курса. Те включват максимален брой ученици и ниво на трудност.
Слезте по-надолу и ще видите бутон за Конструктора на курсове. Кликнете върху него и можете да добавите тема, която е място за един или повече уроци, тестове и задачи.
Накрая в долната част можете да добавите допълнителни данни за курса. Това включва продължителността, ползите от курса, изискванията, целевата аудитория и включените материали. Можете също да добавите видео за курса.
След като сте готови, натиснете бутона Публикуване.
Стъпка 5: Ограничаване на курсовете до платени членове
След като добавите курсове, най-вероятно ще искате да ги ограничите до определени хора. За да направите това, трябва да добавите продукт и след това да го свържете към вашия курс.
Най-лесният начин да направите това е с WooCommerce.
За да създадете продукт в WooCommerce, отидете на Продукти > Добавяне на нов в страничната лента на WordPress.
Попълнете име и описание.
След това добавете всички други настройки, които искате да включите, като продуктова категория, продуктови тагове, кратко описание на продукта, продажна цена и др.
Когато сте готови, публикувайте продукта.
Върнете се към курса и превъртете надолу до секцията “Добавяне на продукт”. Намерете своя продукт и го добавете.
Като последна стъпка се уверете, че сте настроили доставчика на WooCommerce (или друга платежна услуга) на страницата LMS на Tutor > Настройки, в раздела WooCommerce.
Вече знаете, как да изградите WordPress уебсайт за онлайн обучения
Независимо дали сте професор, учител или просто опитен човек, който иска да сподели уменията си онлайн, определено ще имате нужда от изработка на уеб сайт с WordPress за електронно обучение!
Повече по темата
- Как WordPress Multisite Подпомага Управлението на Комплексни Бизнес Уебсайтове
- Как да Използваме Headless WordPress за Ускоряване на Уебсайтовете
- Как да Използваме WordPress за Създаване на Скалируеми Онлайн Магазини
- Как да Изградим SEO-Оптимизирани WordPress Сайтове за Големи Бизнеси
- Как да Изградим Мащабируеми и Сигурни WordPress Сайтове с PHP