Изработка на уеб сайтове | Vipe Studio » Изработка на уеб сайт » Основни разлики между WooCommerce и Magento

Основни разлики между WooCommerce и Magento

Основни разлики между WooCommerce и Magento

ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути

При изработка на уеб сайт с WordPress можете да избирате от много и различни инструменти, с които да изградите успешен и функциониращ бизнес. Хиляди хора по света се доверяват на WordPress, за да създадат онлайн магазин за своя бизнес. Има две основни платформи, които се конкурират за вниманието на потребителите си – WordPress (чрез WooCommerce) и Magento. В следващата статия ще разгледаме кои са основните разлики между двата плъгина и кой да изберете.

Трудно би могло да се излъчи победител в съревнованието между двете платформи. Те имат своите положителни и отрицателни черти, които могат да ви объркат при взимането на решение.

Какво представлява Magento?

Magento е мощна CMS платформа с отворен код, създадена специално за изграждане на уеб сайтове за електронна търговия. Тя е известна със своята гъвкавост, голям набор от функции и разширения. Magento е подходяща за средни до големи онлайн магазини. За разлика от WordPress обаче Magento изисква повече технически познания. Затова, ако сте напълно начинаещ, най-добре е да потърсите помощ от професионалист при изграждането на онлайн магазин. Счита се, че Magento е една от най-сложните платформи на пазара.

Какво представлява WooCommerce?

WordPress е най-популярната CMS платформа с отворен код в света. WooCommerce е мощен плъгин, който можете да използвате при изработка на уеб сайт с WordPress за целите на онлайн търговията. Той предлага всичко необходимо, за да изградите красив и функционален магазин, като в същото време има лесен и приятен потребителски интерфейс.

  Обновяване и надграждане на софтуера в контекста на дългосрочната WordPress поддръжка

Кои са основните разлики междуWooCommerce и Magento?

Magento е първокласна CMS платформа, създадена специално за изработка на онлайн магазини. От своя страна процесът по изработка на уеб сайт с WordPress е далеч по-опростен, като тук се набляга повече на съдържанието.

Най-голямата разлика между двете платформи е възможността за писане на блогово съдържание. WordPress е безспорният лидер в тази категория – платформата изначално възниква като място за списване на блогове. Magento няма тази вградена способност. Тя обаче може да бъде добавена с плъгин. Практиката показва, че дори и онлайн магазините се нуждаят от блог, с който да популяризират продуктите си. Така че, фактът, че при изработка на уеб сайт с WordPress не е нужно да правите допълнителни стъпки в тази посока, е голямо предимство.

Друго нещо, по което се отличават двете платформи е, че процесът по изработка на уеб сайт с WordPress е user friendly. WordPress и респективно WooCommerce, предлагат инутитивно табло за управление, чрез което почти всеки може да се справи. Най-често срещаната критика за Magento е, че начинаещ трудно би могъл да се справи без помощта на програмист.

Освен това, при изработка на уеб сайт с WordPress можете да използвате голям набор от безплатни и платени теми, които да оформят външния му вид. При Magento също има много теми, от които да се избира при изработка на уеб сайт, като тази платформа предлага повече решения за големи корпорации и предприятия. И Magento, и WordPress могат да се похвалят с големи библиотеки от теми и шаблони със силни дизайнерски възможности. Ключовата разлика тук е, че при Magento има специални теми за онлайн магазини, които се отличават с повече функционалности, подходящи за корпоративни клиенти. Те обаче са доста скъпи, като някои от тях могат да достигнат над 10 000 долара.

  Ефективни начини за подобряване на потребителското изживяване във вашия WordPress сайт през 2022

По отношение на плъгините и допълнителните разширения, процесът по изработка на уеб сайт с WordPress е доста по-привлекателен. WordPress има повече плъгини, но Magento предлага по-добри решения за онлайн търговията.

Другата съществена разлика между двете платформи се отнася до оптимизацията им. В това отношение WordPress все още превъзхожда Magento. При изработка на уеб сайт с WordPress можете да добавите мощния плъгин Yoast, например, който да ви ръководи при оптимизацията на съдържанието ви.

Не на последно място – двете платформи се различават значително по цената си. Процесът по изработка на уеб сайт с WordPress е доста по-достъпен и съответно изграждането на WooCommerce магазин изисква по-малко ресурси. При Magento ситуацията не е съвсем такава – изработката на онлайн магазин на тази платформа може да се окаже скъпо удоволствие.

Коя платформа е по-добра?

В тази статия разгледахме кои са основните неща, които отличават изработката на онлайн магазин с WooCommerce и с Magento. Ако продавате продукт или услуга, която и платформа да изберете, няма да сбъркате. Има смисъл да използвате Magento, ако сте среден до голям бизнес, който се интересува от създаване на голям онлайн магазини от корпоративен клас. Изработката на магазин с WooCommerce обаче също не е за пренебрегване, особено ако искате по-бюджетно решение. Изберете подходящата за вас платформа в зависимост от вашите цели и нужди.

  5 плъгина за имейл маркетинг в WordPress сайт

Vipe Team

Автор Vipe Team

Нашият неуморен екип, който създава качествено WordPress насочено съдържание за Вас 24/7/365.