Как да възстановите изтрити страници в WordPress
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
Процесът по изработка на уеб сайт с WordPress е подходящ за всички, които искат да достигнат до повече хора онлайн. В днешно време един от ключовите елементи за успешен бизнес неминуемо е уеб сайтът. На него можете да качите всичко, което правите, да запознаете потребителите със своите продукти, начинания или намерения.
При изработка на уеб сайт с WordPress обаче могат да възникнат някои непредвидени ситуации – например, да изтриете по грешка страница, публикация, снимка, да не запазите дадена промяна или нещо друго.
За щастие, има решение. WordPress ви дава възможност лесно да възстановите изтритите страници и то само в няколко лесни стъпки.
Къде да намерите изтритите страници?
Когато изтриете нещо на компютъра си или в телефона си, то автоматично се прехвърля в „кошчето“. WordPress обработва изтритите страници по същия начин.
Ако при изработка на уеб сайт с WordPress по грешка изтриете дадена страница, можете да я откриете в т.нар. „кошче“, което също така може да намерите под наименованието „изтрити“. Там се съхраняват всички изтрити елементи. Това е супер полезно, особено за ситуациите, в които изтриването е неволно или случайно.
След 30 дни WordPress автоматично изтрива елемента за постоянно от кошчето и вашата база данни на WordPress.
Ако страницата, която сте изтрили, все още е в кошчето, можете лесно да я възстановите. Ако обаче е била изтрита и от кошчето, тогава ще трябва да опитате други начини за възстановяване.
Възстановяване на изтритите страници от кошчето в WordPress
Има много примери, при които при изработка на уеб сайт с WordPress разработчиците без да искат изтриват страница. Както вече стана ясно, тя не изчезва директно от базата ви данни, а се премества в „кошчето“. От там можете лесно да я възстановите, но в рамките на до 30 дни след изтриването ѝ.
Просто в административния панел отидете на Страници -> Всички страници. От тук трябва да преминете към раздела „Кошче“, за да видите всички страници, които са били изтрити през последните 30 дни.
Ако страницата, която сте изтрили при изработка на уеб сайт с WordPress все още е там,преместете курсора на мишката върху заглавието на страницата и ще видите опцията за „Възстановяване“.
Можете също да възстановите няколко страници наведнъж, като ги маркирате и след това изберете „Възстановяване“ от падащото меню „Групови действия“ в горната част.
Възстановяване на изтритите страници в WordPress с помощта на плъгин
Едно от най-големите предимства при изработка на уеб сайт с WordPress е възможността за инсталиране на плъгини, които допълнително увеличават функционалностите на вашия сайт. С тези допълнителни приставки наистина можете да постигнете всичко, включително да възстановите изтрити страници.
Архивирането при изработка на уеб сайт с WordPress е един от най-добрите начини да се предпазите от грешки. Всички уебсайтове на WordPress трябва разполагат с плъгин за архивиране.
Това не само ще ви помогне да възстановите (при нужда) изтрити елементи, като файлове, статии или страници, но ще можете да възстановите дори целия си сайт, ако по някаква причина той изчезне, например, ако стане обект на хакерска атака.
Възстановяване на страници от резервно копие на WordPress
В процеса по изработка на уеб сайт с WordPress със сигурност сте се запознали със cPanel-а на вашия сайт. От там можете да направите всички необходими промени, да възстановявате изтрити елементи, да добавяте функционалности и да решавате всякакви проблеми по вашия сайт.
Разбира се, ако не сте професионалист, по-добре да не правите нищо от това, тъй като има огромен шанс да нанесете повече вреди. Все пак е важно да знаете, че има възможност изтрити страници да бъдат възстановени и от там, но това изисква познания по програмиране.
Ако опрете до този метод, потърсете професионална помощ.
Вече знаете как да възстановявате изтрити страници в WordPress!
В тази статия разгледахме три начина, по които можете да възстановите изтрити страници при изработка на уеб сайт с WordPress. Важно е да запомните, че дори и да изтриете нещо по грешка, не трябва да изпадате в паника и да предприемате необмислени, спонтанни действия.
Нищо не е безвъзвратно загубено, затова бъдете хладнокръвни и проучете всички възможности за възстановяване на елементи.
Повече по темата
- Как PHP подпомага разработката на WordPress за корпоративни нужди
- Как да интегрирате WordPress с Next.js за мащабируеми корпоративни решения
- WordPress общността създаде 1000 Block теми за по-малко от 1000 дни
- Vipe Studio съветва: Какво да имаме предвид, когато искаме уебсайт за своя бизнес
- Увеличен клиентски трафик и WordPress стабилността