Изработка на уеб сайтове | Vipe Studio » Изработка на уеб сайт » Как да създадете мултиезичен сайт с WordPress

Как да създадете мултиезичен сайт с WordPress

Как да създадете мултиезичен сайт с WordPress

ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути

Тъй като цели бизнеси се пренасочват онлайн, за да отговорят на нарастващите изисквания на клиентите от всички краища на света, изработка на уеб сайт с WordPress, който е многоезичен, за да се приспособи към още по-голяма клиентска база, бавно се превръща в новия стандарт.

С огромните 25% увеличение на онлайн продажбите само през първата пандемична година и хората, които планират да се придържат към новопридобитите си навици за онлайн пазаруване, електронната търговия ще продължи да расте. И всички знаем, че когато става въпрос за продажби, независимо дали става дума за физически продукти, софтуер или дори знания, говоренето на езика на клиента е от решаващо значение – и ние говорим съвсем буквално този път.

Растежът на онлайн пазаруването означава, че ако уебсайтът ви е многоезичен, клиентската ви база също ще расте.

Как да създадете многоезичен уебсайт в WordPress

Настройте вашия WordPress сайт на един език

Първо, ще ви е необходима изработка на уеб сайт с WordPress на един език

След като основният ви WordPress сайт е готов, можете да преминете към персонализиране и съдържание. Що се отнася до дизайна, има много предварително проектирани теми, които да ви помогнат, и всички те работят добре с приставката за превод, която ще използваме в следващия раздел. Така че няма нужда да се притеснявате как ще изглежда уебсайтът ви, след като го преведете.

  Какво се случва, когато смените вашата WordPress тема?

След това можете да продължите и да попълните чисто новия си сайт с цялото желано от вас съдържание. Дайте всичко от себе си и не се сдържайте, няма нищо, което да не можете да преведете при изработка на уеб сайт с WordPress.

Инсталирайте приставката TranslatePress и добавете допълнителни езици

Сега, когато вашият едноезичен сайт е завършен, нека го превърнем в многоезичен.

Следващото нещо в списъка е инсталирането на приставката TranslatePress, приставката, която ще ви помогне да управлявате всичките си преводи при изработка на уеб сайт с WordPress. TranslatePress се предлага в безплатна версия, достъпна за изтегляне директно от хранилището на WordPress, и 3 първокласни версии с разширени функции.

Ако искате да отидете с един от професионалните лицензи, след закупуването ще трябва да изтеглите професионалния плъгин от страницата на вашия акаунт и след това да го качите при изработка на уеб сайт с WordPress от секцията с добавки (Добавки >> Добавяне на нов >> Качване на приставка ). След това не забравяйте да активирате лиценза си, като отидете на Настройки (в таблото за управление на WordPress) >> TranslatePress и навигирате до раздела Лиценз. Ще искате да копирате лицензния ключ от страницата на вашия акаунт тук и да щракнете върху бутона „Активиране на лиценз“.

След това ще трябва да отидете до раздела Общи в областта за настройки на TranslatePress, за да настроите вашия вторичен език или езици. Когато използвате безплатната версия на плъгина, можете да добавите един вторичен език към уебсайта си (което означава, че вашият сайт ще има общо два езика), докато професионалната версия ви предоставя неограничен брой вторични езици.

  Какво е SSL сертификат и защо е необходим на WordPress сайта ни

В раздела „Общи“ ще можете да зададете езика по подразбиране на вашия сайт – това е езикът, на който сайтът ви съществува в момента. След това в секцията „Всички езици“ добавете новите си езици, като ги изберете от падащото меню.

Превеждане на вашето съдържание

Сега към забавната част! Нека видим как работи редакторът за визуален превод.

Ако не сте активирали автоматичния превод, това е мястото, където ще правите преводи при изработка на уеб сайт с WordPress. Ако обаче вече сте превели автоматично страниците си, това е мястото, където коригирате всичко и ръчно настройвате всичко, което се нуждае от специално внимание.

За да влезете в редактора за визуален превод, посетете уебсайта си от предния край, докато сте влезли в акаунта си за изработка на уеб сайт с WordPress, и щракнете върху бутона „Превод на страница“, който беше добавен към вашата администраторска лента.

Всичко, което трябва да направите сега, е да задържите курсора на мишката върху част от съдържанието, което искате да преведете, да щракнете върху иконата на молив, която се появява, и след това да въведете своя превод в страничната лента. Не забравяйте да натиснете „Запазване на превода“ или да използвате клавишната комбинация (CTRL+S или ⌘+S) след всеки превод.

Персонализирайте езиковия превключвател

Каква би била ползата от това уебсайтът ви да е достъпен на няколко езика, ако тези езици не са лесно достъпни за посетителите ви, нали?

  Защо ви е необходим CDN за WordPress блогове

TranslatePress ви позволява да персонализирате начина, по който работи и изглежда вашият превключвател на език, направо от раздела Общи. И така, нека се върнем към Настройки >> TranslatePress >> Общи и превъртете надолу до секцията „Превключване на езици“.

Тук ще намерите 3 опции, всяка от които ви позволява да изберете дали искате да показвате пълни или кратки имена на езици и знамена на държави.

Вече знаете, как да създадете мултиезичен сайт с WordPress

С правилните инструменти всичко става лесно. Дори превод на цял уебсайт на изцяло нов език.

Vipe Team

Автор Vipe Team

Нашият неуморен екип, който създава качествено WordPress насочено съдържание за Вас 24/7/365.