Често срещани грешки при WordPress сигурността, които да не допускате
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
WordPress е най-разпространената CMS, използвана на пазара в световен мащаб. Той е добре известен като най-простата платформа за изграждане на вашите сайтове. Възможно е обаче да има моменти, когато случайно правите някои често срещани грешки в сигурността при изработка на уеб сайт с WordPress.
Като собственик на сайт трябва да избягвате грешки в сигурността при изработка на уеб сайт с WordPress, за да попречите на хакерите да ви създават проблеми.
В тази публикация ще разгледаме често срещаните грешки в сигурността на WordPress и някои полезни съвети, как да ги избегнете.
1.Актуализирайте WordPress Core, плъгините и темите
Една от грешките в сигурността на WordPress, които много потребители правят, се отнася до това, че не актуализират ядрото, плъгините и темите при изработка на уеб сайт с WordPress.
През февруари 2020 г. WordPress съобщи, че само 36% от потребителите са актуализирали най-новата версия.
WordPress обикновено пуска нови версии, не само за да въведе нови функции, но и да коригира уязвимостите на старите версии. Като такова, игнорирането на актуализациите на най-новите версии при изработка на уеб сайт с WordPress е равносилно на запазване на тези уязвимости на вашия сайт.
Това, за съжаление, представлява огромна заплаха за сигурността на вашия уебсайт. Хакерите могат да се възползват от тези пропуски в сигурността и да атакуват вашия сайт.
Няколко от често срещаните уязвимости на WordPress:
- SQL инжекции
- Междусайтов скрипт
- Фишинг атаки
- DDoS атаки
2. Не използвайте добавки, плъгини и теми с лошо качество
Днес много хора продават нулирани WordPress плъгини, или теми на неофициални сайтове.
В интерес на истината нулевите версии на плъгини или теми могат да включват злонамерени кодове. Това ще наруши вашия уеб сайт и ще предостави достъп до него на хакери. След като получат администраторски достъп, те ще откраднат потребителски данни, причинявайки нарушения на данните.
Лесно е да избегнете този вид грешка в сигурността при изработка на уеб сайт с WordPress. Всичко, което трябва да направите, е да изберете премиум теми и плъгини само от оторизирани източници. Или ако имате ограничен бюджет, можете да изберете добри теми и плъгини, достъпни безплатно в хранилището на WordPress.
3. Не използвайте слаби пароли и не нулирайте паролите често
Използването на пароли, които са лесни за запомняне, прави вашите сайтове уязвими за хакери. Статистиката за сигурността на WordPress показва, че на хакер отнема по-малко от секунда, за да разбие тези слаби пароли.
За да предотвратите влизането на хакери, трябва да избягвате използването на обичайни потребителски имена като „admin“ или пароли като „123456“. Въпреки това е изключително важно да зададете по-надеждни пароли за вашите потребители.
Нещо повече, хакерите винаги се опитват да проникнат в сайта ви, за да откраднат лични данни или да заключат сайта ви за откуп. Ето защо вашите пароли трябва да се нулират редовно.
4. Не забравяйте редовно да архивирате вашия сайт
Ако не правите често резервни копия при изработка на уеб сайт с WordPress, това ще ви създаде проблеми, ако към сайтът ви има сериозни атаки или вируси.
Когато става въпрос за хакерски атаки, наличието на резервно копие на сигурно място ще ви помогне лесно да възстановите достъпа до уеб сайта си.
Ако вашият сайт бъде хакнат и публикациите бъдат изтрити, резервните копия улесняват възстановяването на вашия сайт обратно към нормалното.
Освен това резервното копие може да спре хакерите да атакуват вашия сайт за откуп. Дори когато криптират файловете на уеб сайта ви и ги направят недостъпни, можете да върнете уеб сайта си към състояние светкавично.
5. Крийте вашата версия на WordPress
Хакерите винаги търсят много начини да проникнат във вашия сайт. Показването на вашата версия на изработка на уеб сайт с WordPress дава възможност на хакерите да получат достъп до вашия сайт без проблеми.
След като разберат коя версия използвате, те ще се опитат да осъществят достъп и да разбият сайта ви с уязвимости, които съществуват в тази версия. Ето защо трябва да скриете вашата версия на WordPress от други хора.
Как да избегнете грешки в сигурността на WordPress
Според статистиката за уязвимостта на WordPress за 2021 г. има 70 000 уебсайта, страдащи от проблеми със сигурността.
Сега ще ви преведем през 7 съвета, за да избегнете често срещаните грешки в сигурността на WordPress.
- Актуализирайте редовно до най-новата версия на WordPress
- Направете резервно копие
- Премахнете администраторското ниво на достъп от други неоторизирани потребители
- Инсталирайте автоматизирана защита от ботове
- Изтеглете и купете премиум плъгини и теми от доверени източници
- Направете паролите си по-силни
- Премахнете всички нулирани добавки и теми
Вече знаете грешките при WordPress сигурността, които да не допускате
Като цяло, ако управлявате уебсайта си на платформата WordPress, трябва да сте наясно с най-честите грешки, които допускат собствениците и разработчиците на сайтове.
Повече по темата
- Как Headless WordPress Осигурява Мащабируемост и Гъвкавост за Бизнеси
- Как WordPress Multisite Подпомага Централизираното Управление на Съдържание
- Защо API Интеграцията е Ключова за Модерните Корпоративни Уебсайтове
- Предимствата на Интеграцията на WordPress с Headless Архитектура за Бизнеса
- Как WordPress Multisite Може да Подобри Управлението на Съдържание за Корпоративни Уебсайтове