8 алтернативи на PayPal при изработка на WordPress уебсайт
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ: Минути
За някои бизнеси PayPal не доставя това, което те очакват от един инструмент за плащане. Приложението има големи такси за възстановяване на плащания и не осигурява ниво на защита на продавача, което търсят много фирми. Затова все повече бизнеси избират друга алтернатива при изработката на WordPress уебсайта си.
За щастие има много алтернативи на PayPal на пазара, които може да използвате за изпращане и получаване на плащания ефективно и безопасно.
Но кой от тях е подходящ за използване при изработката на WordPress сайт?
В тази статия ще ви покажем други подобни инструменти за плащания, които може да разгледате и да използвате.
Кой инструмент за плащане е правилният за вас?
Потребителите искат да използват безпроблемни платежни инструменти с незабавни резултати.
Платежните процесори въведоха нов модерен подход към традиционните онлайн транзакции, за да направят покупките по-лесни и по-достъпни.
Основни функции, които трябва да има платежният инструмент са:
- Онлайн платежни портали или линкове.
- Банков превод с директен депозит.
- Съвместимост за мобилни плащания.
- Обмяна на валути.
- Табло за управление на акаунта.
Когато решите да избирате инструмент за плащания за изработката на вашия WordPress сайта, помислете кои функции са ключови за бизнеса ви. Има голямо разнообразие опции на пазара и много от тях предлагат функции, които се припокриват.
Октривайки какво отличава всеки от тях, ще можете да оцените и изберете доставчика на плащания, който е най-подходящ за вас.
Алтернативи на PayPal за 2021 година
Направихме трудните и дълги проучвания вместо вас. Постарахме се да съставим списък с най-добрите алтернативи на PayPal с ключовите функции, както и таксите им, за да ви е по-лесно да изберете правилното платежно средство още при изработката на WordPress уебсайта ви.
- FastSpring
- Amazon Pay
- Stripe
- Google Pay
- WePay
- 2Checkout
- TransferWise
- Payline
1. FastSpring
FastSpring е услуга за електронна търговия, която има способността да увеличава реализациите, като се фокусира върху локализирана обработка на плащания.
В момента FastSpring приема над 20 уникални валути чрез популярни методи за плащане на 15 различни езика. Той се актуализира автоматично въз основа на местоположението на купувача. Поради тази причина все повече бизнеси с WordPress онлайн базирани системи го избират.
Една от най-важните функции на FastSpring е способността да обработва по-ефективно плащанията. За разлика от някои платежни инструменти, тази услуга да пренасочва транзакциите автоматично към други участващи банки и ще пусне транзакцията отново, ако първата не се осъществи.
FastSpring предлага като план с 8,9% фиксирана такса за транзакция, така и като план, който добавя такса въз основа на 5,9 от общата транзакция.
2. Amazon Pay
Amazon Pay е известен със своя интерфейс за поръчка с едно щракване, което прави неговата лекота на използване конкурентно предимство.
Тъй като Amazon Pay изисква от потребителите да имат акаунт в Amazon, клиентите се проверяват преди покупката. Този процес, заедно със своите услуги за откриване на измами, помага да се намали броят на потребителите, които може да имате при плащане.
Той начислява 2,9% + 0,30 долара за всяка вътрешна транзакция в САЩ.
3. Stripe
Stripe представят себе си като “платежната инфраструктура за интернет”. Компании от всякакъв размер я избират още при изработката на WordPress сайта си за управление на транзакции и извършване на плащания с лекота.
Този платежен инструмент предлага много гъвкавост за собствениците на фирми. Те могат да включат Stripe в WordPress уебсайта си и да приемат глобални транзакции, като добавят само една интеграция към сайта.
Някои конкуренти изискват множество такива за всяка държава, в която искате да правите бизнес. Цялата обработка се извършва на местно ниво и номерата на картите и ключовете се криптират и съхраняват отделно за сигурност.
Stripe предлага множество интеграции, включително такива с QuickBooks и NetSuite, за да може да свържете начина на плащане директно с вашата счетоводна книга.
Таксува 2,9% + 0,30 долара за транзакция.
4. Google Pay
Google Pay е безконтактен метод на плащане, който се използва от милиони магазини по целия свят. Процесорът използва шифриран номер за клиентите вместо номера на тяхната кредитна карта. Това повишава сигурността и създава няколко нови начина за провеждане на транзакции.
Потребителите могат да изпращат и получават пари чрез имейл адрес или телефонен номер. WordPress компаниите могат да използват Google Pay като удачен вариант за разплащателна система за своите клиенти с оналйн магазини и др.
Освен това бизнесът може да се възползва от интеграцията на Google Pay с приложението Passes. Това им позволява да популяризират програми за лоялност, оферти, подаръчни карти, директно в приложението Passes. Те могат също да насочват потребителите с известия, базирани на местоположение.
Google Pay не начислява такси за търговци, но начислява стандартни такси за кредитни карти.
5. WePay
WePay обработва плащания за онлайн бизнеси и се интегрира с много от софтуерните програми, които вече така или иначе използват.
Този инструмент за плащане предлага еднакви депозити всеки ден, както и възможността да интегрират информацията за плащания с други отчети, които вече използват.
Може да бъде имплементиран във вашия WordPress сайт с помошщта на професионални WordPress разработчици. В допълнение, бизнесът може да използва неговите физически терминали и четци за мобилни карти за лични плащания.
WePay предлага бизнес гаранции, включително функции за защита от загуби, както и такива за управление на изпълнители за вашата заплата на служителите. Поради тази причина много WordPress компании го използват.
Таксува 2,9% + 0,30 долара за транзакция.
6. 2Checkout
2Checkout е “платформа за осигуряване на приходи”, която улеснява изпращането и приемането на плащания от клиенти и доставчици по целия свят.
Той предлага фактуриране на абонамент, шаблони за колички за пазаруване, персонализирани полета за плащане и интеграции с основни платформи за електронна търговия като Shopify и алтернативи като BigCommerce.
Процесът предлага и финансова и данъчна подкрепа, включително възможността за управление на данъка върху продажбите в САЩ. Той дори може да изчисли и плати данъците ви вместо вас. Затова и все повече фирми избират този платежен инструмент още при изработката на WordPress уебсайта си.
Със своите възможности за международна обработка 2Checkout предоставя насоки, за да сте сигурни, че спазвате финансовите разпоредби и закони в различни страни.
Този платежен инструмент таксува 3,5% + 0,35 долара за транзакция.
7. TransferWise
TransferWise е платежна услуга, която се гордее с това, че предлага реалния обменен курс за валути през националните линии.
Основно конкурентно предимство на TransferWise е способността му да изчислява реалния текущ обменен курс. В повечето случаи това е до 19 пъти по-евтино от предлаганото от PayPal, което привлича много компании да предпочитат това средство за плащане още при изработката на WordPress сайта.
TransferWise предлага и няколко функции, включително възможността търговците да плащат и изпращат фактури автоматично и да получават пари без такси.
Процесорът се интегрира със счетоводния софтуер Xero за по-лесно организиране на документацията.
Платежният инструмент начислява такса за настройка 31 долара + 1,40 долара такса за транзакция, както и такса за обмяна на валута.
8. Payline
Payline предлага гъвкави решения за плащания, както лични, така и онлайн и през мобилни устройства.
Някои от най-популярните функции на Payline включват персонализираното фактуриране, повтарящите се функции за фактуриране, ACH плащания и страници за персонализирано плащане.
Той се интегрира с няколко системи за продажби (POS), колички за пазаруване, QuickBooks и четци на карти. Payline не начислява такси за анулиране, а пък таксите за транзакции са по-ниски от PayPal и по този начин привлича вниманието на много компании да го използват още при изработката на WordPress уебсайта.
Платежният инструмент таксува 10 долара на месец за виртуалния си терминал + 2,25% такса за транзакция.
Кой платежен инструмент да изберете?
Надяваме се, че сме съкратили малко от работата ви относно платежните инструменти. Ако мислите да имате онлайн бизнес, изберете платежно средство при изработката на WordPress сайта ви. Имайте предвид, че няма универсален инструмент за всички уебсайтове, помислете какви са нуждите на вашия бизнес, съответно на вашия уеб сайт и според това изберете най-подходящия платежен изнструмент.
Повече по темата
- Как PHP Подсилва Разработката на Сайтове с WordPress
- WordPress Multisite: Решение за Управление на Множество Уебсайтове
- Интеграция на WordPress с Next.js: Перфектната комбинация за бързи и гъвкави уебсайтове
- Предимствата на Headless WordPress за Модерни Уеб Приложения
- WordPress Multisite: Идеалното решение за управление на мрежа от сайтове
Етикети: 2checkoutamazon payfast springgoogle paypaylinestripetransferwisewe payплатежни инструментисредства за плащане